featured

Çukurova Üniversitesi, Çeşitli Akademik Pozisyonlar İçin Öğretim Üyeleri Arıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çukurova Üniversitesi, bir dizi öğretim üyesi pozisyonu için nitelikli adaylar aramakta olup, son başvuru tarihi 4 Aralık 2023 olarak belirlendi.

Çukurova Üniversitesi’nden Akademik Kadro İçin Büyük Fırsat

Çeşitli Bölümlerde Öğretim Üyesi Alımı Çukurova Üniversitesi, kendi bünyesindeki çeşitli bölümler için Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarında öğretim üyeleri alacak. Üniversite, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın ölçütlerine uygun adayları arıyor.

Başvuru İçin Gerekenler

Genel ve Özel Şartlar Adayların başvuracakları akademik pozisyonlara uygun olmaları ve belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca, adayların Çukurova Üniversitesi’nin belirlediği özel şartları ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yayınladığı akademik kriterleri karşılamaları bekleniyor.

Detaylı Başvuru Süreci Başvuru süreci ve gerekli belgeler, üniversitenin personel sayfasından (http://personel.cu.edu.tr/tr/#) temin edilebilir. Adayların özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, puanlar çizelgesi, yabancı dil belgesi, adli sicil kaydı gibi belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Profesör ve Doçent kadroları için altı adet CD/DVD, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için dört adet CD/DVD ile başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Başvuru Süresi ve Adresi

Son Başvuru Tarihi: 4 Aralık 2023 Adayların, başvurularını ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde tamamlamaları gerekmektedir. Profesör ve Doçent kadroları için başvurular, Üniversitenin Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na; Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ise ilgili birimlere yapılmalıdır.

Önemli Hatırlatmalar

Başvuru İçin Gerekenler ve Süreç Başvuruların kabul edilebilmesi için adayların Çukurova Üniversitesi’nin akademik kriterlerine uygun olmaları ve belirtilen evrakları eksiksiz olarak sunmaları gerekmektedir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır. Ayrıca, başvuru sürecinin herhangi bir aşamasında iptali halinde, bu durumun adaylar için herhangi bir hak doğurmayacağına dikkat çekilir.

İletişim ve Ek Bilgiler

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin İletişim Başvuru süreci ve detaylarıyla ilgili ek bilgiler, Çukurova Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden (http://cu.edu.tr/duyurular) veya doğrudan Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’ndan (0 322 338 60 84, 85 dahili 2944) alınabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!