1. Ana Sayfa
  2. Askeri Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız 104 Memur Alımı Yapacak!


Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız 104 Memur Alımı Yapacak!
Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız 104 Memur Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız 104 Memur Alımı

Kamu kurumları arasında yer alan Askeri Kurumlardan da beklenen personel alım ilanları gelmeye başladı. Bugün yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan alım ilanına göre Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız olarak 104 Memur Alımı yapacak.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Adaylar başvurularını 28 Ocak – 13 Şubat 2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden online olarak yapabilecekler. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

KPSS şartı;

Resmi olarak yayımlanan alım ilanına göre, adaylardan 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olması ve aşağıdaki unvanların karşısında belirtilen puan türünden 60 puan ve üzeri almış olması isteniyor. Adaylar sadece bir unvanda başvuru yapabilecektir.

Kadro dağılımı;

Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız 104 Memur Alımı Yapacak! Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız 104 Memur Alımı Yapacak!

Başvuruların açıklanması ve sınava katılacakların belirlenmesi;

Temin edilecek açıktan devlet memur adaylarına ait tüm unvanlar için başvuruya esas alınarak yapılacak (İstenilen öğrenim durumuna göre 2020 KPSS sınav puanı) sıralamaya göre en yüksek puandan başlayarak kontenjanın 10 katı kadar adaya “Uygulamalı Meslek Bilgisi ve/veya Mülakat Sınavına Çağrılma” duyurusu www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Duyuru tebliğ niteliğinde olup, ayrıca posta veya telefon yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru sonuçları, sınavlara girecek adayların listesi, sınav merkezi ve sınav tarihi https://vatandas. jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘Sonuçlarım’’ kısmında ilan edilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı Üst Yaş Şartsız 104 Memur Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Yorum Yap