Askeri Personel AlımıKamu Personel AlımıMemur Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik 550 Subay Alımı Yapacak!

Jandarma ve Sahil Güvenlik 550 Subay Alımı Yapacak!
Jandarma ve Sahil Güvenlik 550 Subay Alımı Yapacak!

Jandarma ve Sahil Güvenlik 550 Subay Alımı

Kamu kurumlarının yanında askeri kurumlarda personel ihtiyaçları doğrultusunda alımlara devam ediyor.Son olarak Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere toplamda 550 muvazzaf sözleşmeli subay alımı yapılacak.

Başvuru şekli ve zamanı;

Adaylar başvurularını 24 Aralık – 9 Ocak tarihleri arasında  https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile, Jandarmave Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

KPSS şartı ve taban puanı;

Yayımlanan alım kılavuzuna göre tabip ve diş tabip pozisyonları hariç diğer pozisyonlara alımlarda KPSS puan ve taban şartı uygulaması bulunuyor. Detayları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Kadro dağılımı aşağıdaki gibidir ;

Jandarma ve Sahil Güvenlik 550 Subay Alımı Yapacak! Jandarma ve Sahil Güvenlik 550 Subay Alımı Yapacak!

Başvuru yapan adaylarda aranacak özellikler neler ?

  •  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  •  Başvuru Kılavuzlarında belirtilen en az dört yıllık lisans programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihine kadar (Geçici kayıt tarihi bilahare duyurulacaktır. Duyurulacak tarihe kadar mezun olabileceklerin geçici mezuniyet belgeleri kabul edilecektir.) mezun olabilecek durumda olmak.
  •  Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmuş veya  geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı için belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),
  •  Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
  • Hamile olmamak,
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak şartı aranıyor.

*Yayımlanan muvazzaf sözleşmeli subay alımı ile ilgili olarak detaylar için aşağıdaki bağlantıyı ziyarete edbilirsiniz.

Jandarma ve Sahil Güvenlik 550 Subay Alımı detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu