Askeri Personel Alımı

MSÜ Bay Bayan Subay Alımı Yapacak!

MSÜ Bay Bayan Subay Alımı Yapacak!
MSÜ Bay Bayan Subay Alımı Yapacak!

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri Kuvvet Komutanlıklarında görevlendirilmek üzere muvazzaf subay alımı yapılacaktır.  Öğretmen ve Mühendis sınıfında toplamda 148 kişi istihdam edilecektir.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA/ MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE 2021 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ BAŞVURU (SON BAŞVURU 14 KASIM 2021)

Başvurular Nasıl ve Ne Zaman ?

1- Adaylar ön başvurularını 14 Kasım 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

2- Adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girdikten sonra e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazı ile ilerleyerek tüm adımları tamamladıktan sonra Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup ayrıca bir kaydetme işlemi yapılmayacaktır. Adayların TC Kimlik Numaraları Aday Numarası olarak kullanılacaktır. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde TC Kimlik Numarası kullanılacaktır.

3- Adaylar bilgilerini ve tercihlerini müracaat tarihinin bitimine kadar sistem üzerinden güncelleyebilecek, son müracaat tarihinden sonra tercih ve başvuru güncellemesi yapılamayacak, müracaat tarihinin sona ermesinden sonra sadece oluşabilecek iletişim ve adres değişiklikleri için MSB Personel Temin Daire Başkanlığına yazılı dilekçe ile başvurulacaktır.

Muvazzaf Subaylığa Kimler Başvurabilir?

Yayımlanan kılavuzda sınıflara özel belirlenen şartları  sağlayan ve aşağıdaki genel şartları sağlayan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Genel Şartlar ;

1– 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

  • (a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1994 ve
    daha sonraki doğumlular),
  • (b) Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar
    (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular),

2– Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO (1-3)’de
gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkate
alınmayacaktır),

3– Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın TABLO (1- 3)’de gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olanlar, (bu durumda olan adaylar, başvuru ekranından “Eğitim Bilgileri” başlığının
altında bulunan ‘Eğitim Bilgisi Ekle’ butonuna tıklayarak açılan penceredeki bilgileri girecek, daha sonra ‘Ekle’ düğmesine tıklayarak girdiği bilgileri kaydedecek, müteakiben “Eğitim Bilgileri” alanında bulunan ‘Diploma/Denklik Bel. Yükle’ butonuna tıklayarak, önceden taratılmış denklik belgesini sisteme yükleyecektir, söz konusu belgeyi sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA/ MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE 2021 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu