Askeri Personel Alımı

MSB 2022 Yılı Kara Hava Deniz KPSS’SİZ 50 Kadın-Erkek Subay Alımı Yapacak! Duyuru Geldi!

MSB 2022 Yılı Kara Hava Deniz KPSS'SİZ 50 Kadın-Erkek Subay Alımı Yapacak! Duyuru Geldi!
MSB 2022 Yılı Kara Hava Deniz KPSS’SİZ 50 Kadın-Erkek Subay Alımı Yapacak! Duyuru Geldi!

MSB 2022 Yılı Kara Hava Deniz KPSS’SİZ 50 Kadın-Erkek Subay Alımı

MSB subay alımı başvurularını başlattı. TSK kara hava deniz kuvvetlerinde kadın erkek 50 subay alımı gerçekleştirecek. Alımların duyurusu yayımlandı. 3 kuvvete de alım PERTEM üzerinden yapılacak. TSK KPSS’siz subay alımı 2022 başvuruları bu haberde.

Kontenjan Dağılımı

TSK subay alımı kontenjanları kapsamında 50 subay alınacak. Alımlar 3 farklı kuvvete yapılacak. 44 Erkek subay alımı olacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 28, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na 8 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na 8 erkek subay alımı olacak.

Kadın subay alımı kontenjanları da açıklandı. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na 2’şer olmak üzere toplamda 6 kadın subay alımı olacak.

Kılavuz detaylıca incelendiğinde KPSS şartı bulunmuyor.

Mezuniyet Şartı!

Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak, (b) Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.

Başvuru Tarihleri

TSK kadın erkek subay alımı başvuruları PERTEM üzerinden başladı. Son başvuru tarihi ise 20 Mart 2022 (saat 23.59) olarak belirlendi.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Adaylar ön başvurularını 20 Mart 2022 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır.

Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

TSK 2022 Subay alımı kılavuzu için tıklayın.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu