Askeri Personel AlımıKamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı Sözleşmeli Er Alımı (2022 1.Dönem) Yapacak!

MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı Sözleşmeli Er Alımı (2022 1.Dönem) Yapacak!
MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı Sözleşmeli Er Alımı (2022 1.Dönem) Yapacak!

MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı Sözleşmeli Er Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 2022 yılının ilk dönemi için sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. MSB Pertem üzerinden yapılan duyuru kapsamında sözleşmeli er alımı için başvurular açıldı.

Bu haberde Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe ilişkin genel bilgilere, kimlerin başvuru yapabileceğine, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağına, seçim aşamaları, değerlendirme ve sınıflandırma faaliyetlerinin nasıl yapılacağına yer verilmiştir.

Başvuru Şartları

  1. En az ilköğretim mezunu olmak,
  2. Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1997 tarihinden sonra doğanlar),
  3. Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1997 tarihi ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğanlar)
  4. Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak ile birlikte diğer başvuru şartlarını taşıyorsanız bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyarak Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Sözleşmeli Er Nedir?

Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

Sınavlar Ne Zaman ve Nerede Yapılacaktır?

Başvurusu kabul edilen adayların sınavları internette yayımlanacak tarihte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA’da veya sonradan duyuru yapılacak sınav merkezinde icra edilecektir.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu