Askeri Personel AlımıKamu Personel Alımı

TSK Kadın-Erkek Subay ve Astsubay Alımı Ne Zaman Yapacak? Başvuru Şartları Belli Oldu..!

TSK Kadın-Erkek Subay ve Astsubay Alımı Ne Zaman Yapacak?

KPSS puanıyla subay ya da astsubay olmak isteyen kişiler merak içerisinde başvuru tarihini ve başvuru şartlarını araştırıyorlar. Biz sizler için bugün subay alımı tarihini ve başvuru şartlarını araştırdık.

2020 yılıyla beraber Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına alım yapılacaktır.

Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? 

  • 27 Yaşından büyük olmayanlar,
  • Lisansüstü eğitimini tamamlayanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar,
  • Yurtiçinde en az iki yıl ya da daha uzun fakülte/yüksekokullarından ve kaynak okul programlarından mezun olanlar,
  • Yurtdışında öğrenimi tamamlayanların mezun oldukları programın kılavuzda belirtilen kaynak okul programlarıyla denkliği olanlar,
  • İngilizce ve Almanca Öğretmenliğine müracaat edecek öğretmen subay adaylar içinse, ÖSYM’den son iki yıl içerisinde sınav sonucu açıklanmış YDS sınavı ve en az 85 puan almış olmak ya da denk dil sınav notu. Ayrıca başvuran adayların YDS sınavına denk olacak sunacakları sınav notu belgesini sınav bilgileri alanından sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
  • Kanuni nedenlerle askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,
  • Askerliğe devam eden yedek subay, yedek astsubay, erbaş ve erler,
  • Askerlik hizmetinden terhis olanlar başvuru yapabilirler.

Başvurular Ne Zaman? 

2020 KPSS Lisans sonuçları açıklansa bile Ön Lisans sonuçları 26 Kasım tarihinde açıklanacak. Astsubay alımı içinde başvurular bu tarihten sonra başlayacaktır. Alımla alakalı yeni duyurular geldiği takdirde oisbuis.com olarak sizlerle paylaşacağız. Bizi takipte kalın…

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu