Banka Personel AlımıKamu Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi ve Teknisyen Alımı Yapıyor!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi ve Teknisyen Alımı Yapıyor! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. Yapılacak alımla ilgili detaylar belli oldu.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Merkez Bankası bünyesinde istihdam edilmek üzere 30 Güvenlik Görevlisi ve 40 Teknisyen alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından yasaklı olmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.
 • Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.
 • 01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.
 • Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)
 • 2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Lisans) en az 60 KPSSP1 puanı almış olmak. (Lisans mezunu adaylar için.) – 2018 yılında yapılan veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak. (Ön Lisans mezunu adaylar için.)
 • Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak.
 • En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.)

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler

 1. Fotoğraf,
 2. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi,
 3. Sınav Sonuç Belgesi (KPSS),
 4. Terhis Belgesi,
 5. Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Kimlik Kartı (Silahlı).

Başvuru Tarihi ve Şekli

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayımlanan güvenlik görevlisi alım ilanına adaylar 14 Aralık 2020 tarihi saat 17.30’a kadar Merkez Bankasının internet sitesi insan kaynakları sayfasından insankaynaklari.tcmb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Teknisyen Alımı Detayları için TIKLAYINIZ.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Detayları İçin TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu