BUSKİ KPSS Puanıyla 10 Memur Alımı Yapacak!
BUSKİ KPSS Puanıyla 10 Memur Alımı Yapacak!

BUSKİ KPSS Puanıyla 10 Memur Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
BUSKİ KPSS Puanıyla 10 Memur Alımı Yapacak!
BUSKİ KPSS Puanıyla 10 Memur Alımı Yapacak!

BUSKİ KPSS Puanıyla 10 Memur Alımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ memur alımı duyurusu yaptı. KPSS puanı ile memur alımı yapacağını açıklayan Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi, 3 farklı türde memur alımı gerçekleştirecek. BUSKİ 10 personel alımı başvuru süreci gelecek ay başlıyor. İşte BUSKİ memur alımı tüm detayları.

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

BUSKİ Memur Alımı Kadro Dağılımı

BUSKİ 6 memur alımı lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları Yönetimi, İktisat, Ekonomi programlarının birinden mezun olan adaylar arasından seçilecektir.

BUSKİ 3 memur alımı lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Maliye, Muhasebe ve Finans Yönetimi programlarının birinden mezun olanlar arasından seçilecektir.

BUSKİ 1 memur alımı ise lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, İşletme (İngilizce) Maliye, Maliye (İngilizce), Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Finans ve Bankacılık (İngilizce) Programlarının birinden mezun olan adaylar arasından seçilecektir.
BUSKİ 10 Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 12/12/2022 – 16/12/2022 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde (08:00-12:00 / 13:00-17:00) şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Sırameşeler Mahallesi Avrupa Konseyi Bulvarı D Blok No:6/3 Osmangazi/BURSA yerleşkesinde bulunan başvuru bürosuna müracaatlarını yapabileceklerdir.

Elektronik ortamda başvuru belgeleri, başvuru tarihleri içerisinde belediyenin https://www.buski.gov.tr/Memur/MemurBasvuru adresine eklenecektir.
KPSS Şartı ve Sözlü Sınav

İlan edilen kadro unvanları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2022-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) P3 türünden en az 70 KPSS puanını almış olması gerekmektedir.

Sözlü sınav 11/01/2023 tarihinde Sırameşeler Mahallesi Avrupa Konseyi Bulvarı D Blok No:6/3 Osmangazi /BURSA yerleşkesinde yapılacaktır.

BUSKİ 10 memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!