Belediye Personel AlımıKamu Personel AlımıMemur Alımı

İBB KPSS’siz 9 Farklı Meslekten 36 Personel Alımı Yapacak!

İBB KPSS'siz 9 Farklı Meslekten 36 Personel Alımı Yapacak!
İBB KPSS’siz 9 Farklı Meslekten 36 Personel Alımı Yapacak!

İBB KPSS’siz 9 Farklı Meslekten 36 Personel Alımı

Kamu kurumları ve yerel yönetimler ihtiyaçları doğrultusunda personel alımlarına devam ederken,İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB  farklı mesleklerden personel alımları için İŞKUR İş ilanları üzerinden duyuru yayımladı.

9 Farklı Meslekten alım yapılacak

İBB tarafından yayımlanan alım duyurusuna göre Tekniker, Veri Giriş Elemanı, Şoför, Destek Personeli, Öğretmen, Ergoterapist, Odyolog, Özel Eğitim Öğretmeni ve Fisyoterapist mesleklerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapılacak.

KPSS’siz ve en az ilkokul mezunu olmak yeterli

İŞKUR üzerinden yayımlanan alım ilanına göre alımlar KPSS’siz olarak yapılacak ve bazı mesleklere başvuru yapabilmek için en az ilkokul mezunu olmak yeterli olacak.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Belirtilen kadrolarda istenen şartları sağlayan adaylar  1 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurularını kariyer. ibb.istanbul adresinden yapabilecekler. Başvuruları olumlu değerlendirilen adaylara mülakat için gerekli yer ve zaman bilgisini iletilecek.

Başvuru adresi :https://kariyer.ibb.istanbul/

Kadro dağılımı aşağıdaki gibidir.

Tekniker Alımı- 2 Kişi ;

En az ilkokul mezunu ve Sıhhi Tesisat veya Elektrik veya Bakım Onarımcı veya Marangozluk vb. alanların en az birinden sertifika sahibi olmalıdır.

Veri Giriş Elemanı – 3 Kişi 

Veri giriş elemanı pozisyonuna başvuru yapabilmek için en az lise mezunu olma şartı aranıyor.

Şoför Alımı – 4 Kişi

En az ilkokul mezunu ve en az B sınıfı ehliyete sahip olmalıdır. Ayrıca iş bu şartnamede belirtilen araçları kullanması için ilgili mevzuatlarda yer alan gereklilikleri (SRC 2- SRC 4, psiko-teknik vb.) sağlamalıdır.

Destek Personeli – 11 Kişi

Destek personeli pozisyonuna başvuru yapabilmek için adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekiyor.

Öğretmen – 7 Kişi 

Adayların Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden mezun olmaları gerekiyor.

Ergoterapist Alımı – 2 Kişi 

Üniversitelerin Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü 4 yıllık Lisans mezunu olmak ya da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu 4 Yıllık Lisans mezunu olmak ya da Ergoterapi bölümü dört yıllık lisans eğitimden mezun olmuş, tercihen duyu bütünleme eğitimini almış tüm modülleri tamamlamış, engeliler ve hidroterapi alanında hizmet içi eğitim ya da staj yapmış olması ve en az iki yıl bu alanda mesleki deneyime sahip olmalıdır.

Odyolog Alımı 1 Kişi

Üniversitelerin Odyoloji lisans bölümü mezunu olmak. Tercihen odyoloji veya dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans yapmış olmak, İşitme cihazları konusunda deneyimli olmalıdır.

Özel Eğitim Öğretmeni – 5 Kişi

Üniversitelerin Özel Eğitim Öğretmenliği (zihinsel engelliler öğretmenliği, işitme engelliler öğretmenliği, görme engelliler öğretmenliği, üstün zekalılar öğretmenliği vb.) bölümü mezunu olmalıdır.

Fizyoterapist – 1 Kişi

Adayların Üniversitelerin Fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümlerinden mezun olmaları şartı bulunuyor.

 

*İBB KPSS’siz 9 Farklı Meslekten 36 Personel Alımı ilanları detayları için https://kariyer.ibb.istanbul/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu