Belediye Personel Alımı

O Belediye, Düşük KPSS Puanıyla Zabıta Memuru Alımı Yapıyor

Belediye memur alımı yapıyor! Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre İstanbul Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere en az önlisans mezunu zabıta memuru alımı yapılacak.

  • Yerel Yönetimler Ön Lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı ile 9 Zabıta memuru,
  • Adalet Ön Lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı ile 3 Zabıta memuru,
  • Yerel Yönetimler Ön Lisans programından mezun olmak, İngilizce YDS’de En Az (C) düzeyinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı ile 3 Zabıta Memuru alınacak.

Başvuru Şartları

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi’nde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

g. Adaylardan özel olarak 2018 yılında yapılan KPSS’den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

h. Erkeklerde 167cm ve Kadınlarda 160cm boyundan kısa boylu olmamak,

ı. Sınav tarihi ile 30 yaşından gün almamış olmak, Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya Kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak şartları aranacak.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 2 Kasım 2020 tarihinde başlayacak olup 6 Kasım tarihine kadar devam edecektir.

İlanın tam metni için tıklayınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu