Belediye Personel AlımıMemur Alımı

O Belediyeler, KPSS 65 Puan İle Zabıta Memuru Alımı Yapıyor!

İşsizlik sıkıntısı devam ederken belediyeler memur alım ilanlarını yayınlamaya başladılar. Düşük KPSS Puanı ile belediyeler Zabıta Memuru alımı yapıyor.

Bazı belediyeler tarafından memur alım başvuruları başladı. İki belediye, farklı kadrolarda memur alımı yapıyor. Yapılan memur alımındaki başvuru formları ve şartları belediyeler tarafından duyuruldu.

O Belediyeler Zabıta Memuru Alımı Yapıyor!

Kağıthane Belediyesi ve Şırnak Belediyesi bünyesinde çalıştırılmak üzere 39 memur alımı yapılacak. Kağıthane Belediyesine 13 Önlisans mezunu, 12 Lisans Mezunu zabıta alımı yapılacak. Şırnak Belediyesine ise 5 Önlisans Mezunu ve 7 Lisans Mezunu Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılırken, 2 Lisans mezunu da zabıta memuru alınacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Özel olarak ise 2018 yılında gerçekleştirilen KPSS sınavı için Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 65 veya 70 puan alınması gerekmektedir.
  • Erkeklerde 167 cm ve kadınlarda 160 cm boyundan kısa olmamak,
  • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Sınav tarihinden itibaren 30 yaşından bütük olmamak gibi şartlar aranacaktır.

Başvurular Başladı!

Kağıthane ve Şırnak Belediyesi bünyesinde çalıştırılmak üzere memur alımı yapılacak. Başvuru süreci 28 Eylül 2020 tarihinde başlamış olmakla beraber en geç 2 Ekim 2020 tarihine kadar yapılacaktır. Adaylar başvurularını istenilen belgelerle beraber başvuru formu ile beraber Kağıthane Belediyesi ve Şırnak Belediyesine şahsi olarak yapılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Konya Büyükşehir Belediyesi 107 Otobüs Şoförü Alımı Yapacak

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu