Haberler

1000 TL Yardım Almak İster Misiniz?

1000 TL Yardım Almak İster Misiniz? Pandemi sürecinde insanların ekonomisi etkilendiğinden ötürü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 TL’lik nakdi yardımlar için faz 3 başvuru ekranının açık olduğunu belirtti.

TBMM Genel Kurulunda Bakanlığın 2021 bütçesi sunumunu yapan ve milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, faz 3 çalışmalarının devam ettiğini belirterek pandemi destek parası olan 1000 TL ödemelerinin verilmeye devam ettiğini duyurdu. Başvuru sisteminin hala açık olduğuna değinen Selçuk, ihtiyaç sahiplerinin başvuru yapması durumunda 1000 TL para alacaklarını söyledi.

Katma Değer Vergisi iadeleri konusunda da açıklama yapan Bakan Selçuk:

“KDV iadeleri ortalama kırk günde tamamlanmakta ancak artırımlı teminat uygulamasında on iş gününde, hızlandırılmış iade sertifikasına sahiplerin de beş iş günü içinde iadeleri yapılmakta.” dedi.

İş Kazaları Bizim İçin Önemli!

İş Kazaları konusunda da önemli sözler söyleyen Bakan Zehra Zümrüt Selçuk İş kazalarına dair iş sağlığı ve güvenliği bizim için önemli bir konu diyerek çalışanlara ve çalışan haklarına ne kadar saygı gösterdiğini bir kere daha bize göstermiş durumda. İş kazalarında olan anlayışlarının her zaman olduğu gibi sıfır tolerans olduğunu söyleyen Bakan, denetimlerinin her daim devam edeceğini belirtti.

1000 TL Başvurusu Devam Ediyor!

Sosyal Koruma Kalkanı adıyla pandemi süreci boyunca devam eden 1000 TL Nakdi ödemeler yapıldığını belirten Bakan Selçuk, faz 3 başvurularının devam ettiğini belirtti.

Başvurular e-devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu sitesine giriş yapması gerekir. Yeni sekmede açacağınız linkte kimliğinizi doğrulayarak yeni başvuru yapabilirsiniz.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu