Haberler

2020 KPSS Lisans ve ÖABT Sonuçları Açıklandı!

2020 KPSS Lisans ve ÖABT Sonuçları

2020 KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sonuçları açıklandı.

6 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020 KPSS Lisans Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri, 12-13 Eylül de KPSS Alan Sınavı ve ayrıca 20 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen ÖABT Sonuçları açıklandı!

2 Soru İptal Edildi!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 2 sorunun iptal edildiği belirlendi. ÖSYM Tarafından belirlenen açıklamada:

“Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 28 numaralı sorunun “D” olarak girilmiş doğru cevabın “C” olarak düzeltilmesine, ayrıca Beden Eğitimi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 55 numaralı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 74 numaralı ve Okul Öncesi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 52 numaralı soruların iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verilmiştir.” denildi.

2020 KPSS Lisans Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

KPSS Lisans sonuçları ÖSYM sonuç görüntüleme sistemi “https://sonuc.osym.gov.tr” adresinde erişime açıldı. Adaylar KPSS sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yaparak öğrenebilir.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu