featured

2024 Emekli Maaşı Zam Oranı Ne Olacak? Maaşlar Ne Zaman Yatacak?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2024 yılına yaklaşırken, SSK, Bağ-kur ve Memur emeklilerinin gözü zam oranlarındaydı. Enflasyon farkına göre yılda iki kez belirlenen zam oranı için yapılan toplantı sonuçları merakla bekleniyordu.

Merkez Bankası’nın Faiz Kararı

Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 35’e çekmesinin ardından ekonomi çevrelerinde enflasyonun artıp artmayacağı tartışıldı. Bu durum, emekli maaşı zam oranını da doğrudan etkileyebilir.

Emekli Maaşı Zam Oranı Nedir?

Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş, emekli maaşı zammına dair öngörülerini paylaştı. Enflasyon tahminlerinin yüzde 70 seviyesinde olduğunu belirten Kurtuluş, SSK, Bağkur ve memur emeklilere yüzde 42-43 bandında bir enflasyon farkı ödeneceğini, bu oranın memur ve memur emeklilerine yüzde 50’ye tamamlanacağını belirtti.

SSK ve Bağ-Kur Emeklileri Ne Kadar Zam Alacak?

Kurtuluş, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için yüzde 42-43 bandında olan enflasyon farkının, 6-7 puanlık refah payı eklenerek yüzde 50’ye tamamlanacağı öngörüsünde bulundu.

Tek Oran Beklentisi

Ahmet Kurtuluş, memur, memur emeklisi, asgari ücretli ve diğer emekliler için tek bir zam oranının uygulanacağını ve bu oranın yüzde 50 olacağını ifade etti.

2024 yılı emekli maaşı zammıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Maaşlarının ne zaman yatacağı konusundaki bilgilere emeklilerin resmi web sitelerinden ulaşabileceği öngörülüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!