Haberler

27. Dönem POMEM Mülakatları Ne Zaman?

27. Dönem POMEM Mülakatları Ne Zaman? Bildiğiniz üzere 8 Aralık tarihinde 27. Dönem POMEM Alımı başvuruları başlamıştı. 8 Bin Polis Alımı için alınan 27. Dönem POMEM Başvuru sürecinin sonuna geldiğimiz bugünlerde adaylar tarafından sorulan en önemli soru 27. Dönem POMEM Mülakatları Ne Zaman? olmaktadır.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olarak Polis Merkez Eğitim Merkezlerinde istihdam edilmek üzere önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapacağı 6400 Lisans, 1600 Önlisans olmak üzere toplamda 8000 öğrenci alımı yapılacaktır. Peki, POMEM Başvuru Şartları Neler? Sizlere detaylı bir rehber hazırladık.

POMEM Başvuru Şartları

POMEM Başvuru Şartları her dönemde farklılık göstermektedir. 27. Dönem POMEM Başvuru Şartları aşağıdaki gibidir.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak,
  • Önlisans veya lisans mezunu olmak,
  • KPSS’de Bakanlıkça belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olmak ( Lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)
  • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1991 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)
  • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
  • Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,
  • Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı sebebiyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
  • Kamu haklarından yoksun bırakılmış olmamak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında olumlu olmak.

POMEM Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Polis Akademisi sayfasına giriş yaptığımız takdirde 21 Aralık 2020 tarihi son başvuru tarihi olarak gözükmektedir.

POMEM Mülakat Tarihi Ne Zaman?

Bildiğiniz üzere POMEM Başvuruları 21 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. Mülakatların da Ocak ayı içerisinde yapılmasını tahmin ediyoruz. Konuyla alakalı net bir bilgi gelmediği için sizlere net tarih veremiyoruz. Net tarih belirtildiği takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

POMEM Sonuçları Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresi üzerinden adaylara duyurulacaktır. Adaylara posta yoluyla ya da farklı iletişim araçlarıyla sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet üzerinden yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğinde olmaktadır.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu