Bekçi Maaşları Ne Kadar? Bekçi Maaşları 2019

2019 Bekçi Maaşları

Bekçi Maaşları Ne Kadar? Bekçi Maaşları 2019

Eskiden Türk filmlerinde gördüğümüz bekçiler artık 2019 yılında da hayatımızda olacaklar. Özellikle büyük şehirlerde asayişin sağlanması ve suç oranlarının azaltılması hedeflenerek işe alınan bekçiler, mahallelerde görev alacak ve suçluları yakalamanın dışında mahalle güvenliğini de sağlayacaklar. Geçtiğimiz yıl başlayan bu süreç içerisinde birçok bekçi alınmış ve çalışmalara başlanmıştır. Özellikle bekçi olmak isteyen adayların ise bu konudaki düşünleri ve bilgileri de oldukça kısıtlı diyebiliriz. Peki ama bekçinin görevleri neler ve ne kadar maaş alacaklar?

Suç işlenmiş ise ya da işlenecek üzereyken suçluları yakalamaktan, kamu düzen ve güvenini bozanları yakalamaya, delillerin kaybolmamasını sağlamadan bir kimsenin can ve mal güvenliğini sağlamaya kadar birçok görevi olan bekçilerin, özellikle çalıştıkları bölgelerde sorumlu oldukları kişi ise en büyük mülkiye amiridir.

Peki ama bekçiler bu görevleri için ne kadar maaş alacaklar?

2019 Bekçi Maaşları Ne Kadar?

EGM bünyesinde çalışacak olan bekçiler 2019 yılı içerisinde ortalama 3,900 TL ile 4,400 TL civarlarında bir maaş alacaklar. Alacakları maaşların nasıl belirlendiği ise şu şekilde belli oluyor:

Lise mezunu bekçi: 3,900 – 4,100 TL arası,

Lisans mezunu bekçi: 4,100 – 4,400 TL arası maaş almaktadırlar.

Elbette alınan maaşa ek olarak herhangi bir ödenek yok. Ayrıca bekçilerin hangi şehirde görev yaptıklarına bakarak da maaş belirlenmekte ve bu durum değişiklik göstermektedir. Bu nedenle alınan maaşların değişiklik göstermesi de oldukça normaldir diyebiliriz.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin İlanlar Cebinize Gelsin.

İOS Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Android Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Ederek İlanlardan Anında Haberdar Olun.

Twitter'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

İnstagram'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Tıklayınız.

YORUM EKLE