featured

Çalışma Saatleri ve Emeklilikte Büyük Değişiklikler Kapıda!

EYT yasasının kabul edilmesinin ardından, birçok kişi emeklilik ve iş yaşamında ne gibi yeniliklerin olacağını merak ediyor.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

123. Kalkınma Planı’na göre, sosyal güvenlikte büyük değişiklikler planlanıyor. Bu değişiklikler, emeklilik maaşını belirleyen aylık bağlama oranından, sağlık hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede olacak.

Sigortalılık süreci daha kolay hale getirilecek ve farklı meslek ve gelir grupları için yeni uygulamalar devreye alınacak. Emeklilikte alınacak maaşı belirleyen aylık bağlama oranı da gözden geçirilecek, bu sayede çalışanların iş hayatına devam etmeleri teşvik edilecek.

Emeklilikte yaş ve kriterlerde değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikler, insanların yaşam süresinin artmasına uygun olarak planlanacak. Düşük gelirli bireyler için özel sigorta sistemleri hayata geçirilecek, bu sayede bu kesimlerin sigorta sistemine daha kolay entegre olmaları sağlanacak.

Çalışma hayatında da büyük değişiklikler planlanıyor. Esnek çalışma saatleri, evden çalışma gibi uygulamaların yanı sıra mesai saatlerinin düzenlenmesi de gündemde. Bu yeniliklerin kısa süre içinde uygulamaya alınması ve çalışma hayatında olumlu etkiler yaratması bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!