featured

Çay Üreticilerine Yapılacak Destek Ödemesinin Tarihi Belli Oldu!

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çay üreticilerine yapılacak 1 milyar 763 milyon liralık destek ödemesinin yarın hesaplara aktarılacağını bildirdi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Destek Ödemesi Tarihi Açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, çay üreticilerinin uzun süredir beklediği destek ödemesinin ne zaman yapılacağına dair beklenen açıklamayı yaptı. Bakan İbrahim Yumaklı’nın sosyal medya üzerinden verdiği bilgiye göre, çay üreticileri için hazırlanan destek ödemesi yarın hesaplara yatırılacak.

ÇAYKUR Aracılığıyla Ödeme Yapılacak

Bakan Yumaklı’nın açıklamalarına göre, ÇAYKUR, 157 bin ton yaş çay alımı için hazırlanan bu büyük bütçeyi çay üreticilerinin hesaplarına aktaracak. Bu ödeme, üreticilerin uzun süredir beklediği bir yardım ve destekleme olarak karşımıza çıkıyor.

Bakan Yumaklı’dan Üreticilere Mesaj

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İbrahim Yumaklı, “ÇAYKUR aracılığıyla 157 bin ton yaş çay alımı karşılığı 1 milyar 763 milyon lira ödemeyi çay üreticilerimizin hesaplarına 31 Ekim Salı günü aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.” sözleriyle çay üreticilerine desteklerini ve iyi dileklerini iletti.

Bu önemli haber, çay üreticileri arasında büyük bir memnuniyetle karşılandı ve yarının ödeme günü olacağı beklentisiyle birçok üretici hesaplarını kontrol etmeye başladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!