featured

Çiftçilere Rekor Destek! 1,17 Milyar Lira Hesaplarda

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, kuraklıkla mücadele ve yerli tohumun önemine vurgu yaparak, Trakya çiftçilerine 1,17 milyar lira destek sağlandığını açıkladı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trakya’da iklim değişikliği ve kuraklık etkisi, çiftçiyi zor durumda bıraktı. Ayçiçeği üreticileri, bu dönemde %40 verim kaybı yaşadı. Bakan İbrahim Yumaklı, bu zorluklar karşısında devletin yanlarında olduğunu belirtti.

Yerli Tohumla Kuraklığa Direnç

Bakan Yumaklı, yerli ve milli ayçiçeği tohumlarıyla yapılan ekimlerde kuraklığın etkisinin çok daha az olduğunu vurguladı. Bu direnç, yerli tohumların kullanımını teşvik edecek çalışmalara zemin hazırlıyor.

Ergene Havzasında Çevre Kirliliğine Son

Bakanlık, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı ile çevre kirliliğini önlemeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda, 40 milyar lira yatırım desteği ile birçok proje hayata geçirildi.

Tarımsal Üretim Planlaması İçin Ortak Çalışma

Yumaklı, tüm unsurlarla birlikte tarımsal üretim planlaması için çalışmaların sürdüğünü aktardı. Üretici birlikleri, ziraat odaları ve kamu kurumlarıyla birlikte, her ilde tarımsal üretim planlaması gerçekleştirilecek.

Tekirdağ’da Tarıma Dair Yatırımlar Artıyor

Tekirdağ, tarımsal potansiyeliyle dikkat çekiyor. Bakan Yumaklı, son 21 yılda Tekirdağ’a 23 milyar lira yatırım yapıldığını, bu yatırımların tarım, orman ve su alanında gerçekleştiğini belirtti.

Gazze’deki trajediye de değinen Bakan Yumaklı, uluslararası arenada yaşanan ikiyüzlülüğe dikkat çekti ve Türkiye’nin güçlü olması gerektiğini vurguladı. Tekirdağ programı kapsamında Valilik ziyaretinde bulunan Yumaklı, ildeki gelişmeler hakkında bilgi aldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!