featured

Cumhuriyet Bayramına Özel Memurlar da İkramiye Alacak mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaşırken emeklilere tek seferlik 5 bin TL ikramiye müjdesi memurları da harekete geçirdi. Emekli aylığı alan sigortalı çalışanlar dışında, 12.2 milyon emekliye ikramiye ödenecek. Ancak memurların bu ikramiyeden yararlanıp yararlanamayacağı henüz netlik kazanmadı. Öte yandan, TÜRK Eğitim-Sen Genel Başkanı, öğretmenlere 24 Kasım’da bir maaş ikramiye verilmesi talebinde bulundu. İşte tüm detaylar…

“BU KONUDA BAŞKA BİR DÜZENLEMEMİZ YOK.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli vatandaşlara yapılacak 5 bin TL’lik özel ödeme hakkında son palmibet bilgileri paylaştı. Bakan Işıkhan, bu düzenlemeye dahil olanların sadece çalışmayan emekliler olduğunu, aktif çalışan emeklilerin bu ödenekten yararlanamayacağını belirtti. “Bu konuda başka bir düzenlememiz yok.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli vatandaşlara yönelik bu özel ödenek açıklaması, devlette aktif olarak çalışan memurlarda bir beklenti oluşturdu. Özellikle Cumhuriyetin 100. yılı olması nedeniyle, bu özel ödenekten memurların da yararlanıp yararlanmayacağı büyük bir merak konusu haline geldi.

Öğretmenlerin gündeminde ise farklı bir talep var. TÜRK Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 24 Kasım Öğretmenler Günü için öğretmenlere yönelik bir maaş ikramiyesi talebinde bulunarak, bu konuda bir kanun teklifi hazırlamakta olduklarını duyurdu. Geylan, önlük hediye edilmesi konusundaki tartışmaların palmibet giriş gereksiz olduğunu, öğretmenlerin asıl ihtiyaçlarının bu tür sembolik hediyelerle giderilmediğini vurguladı.

Emekliler için kasım ayı içinde yapılacak ödemeler 12.2 milyon emekliyi kapsayacak. Fakat aktif görevdeki devlet memurlarının bu özel ödenekten yararlanıp yararlanmayacağına dair resmi bir açıklama henüz gelmedi. Gelişmeler oldukça sitemiz üzerinden bilgilendirmeye devam edeceğiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!