Doğal Gaz'ın Ücretsiz Olacağı Tarihler Belli Oldu!
Doğal Gaz'ın Ücretsiz Olacağı Tarihler Belli Oldu!

Doğal Gaz’ın Ücretsiz Olacağı Tarihler Belli Oldu! Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Doğal Gaz'ın Ücretsiz Olacağı Tarihler Belli Oldu!
Doğal Gaz’ın Ücretsiz Olacağı Tarihler Belli Oldu!

Doğal Gaz’ın Ücretsiz Olacağı Tarihler Belli Oldu!

Karadeniz Gazı’nın piyasaya sürülmesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğal gazın evlerde 1 ay ücretsiz kullanacağı müjdesini vermişti. Vatandaşlar;  Doğal gaz hangi ay ücretsiz? , Doğal gaz ne zaman ücretsiz? gibi sorular sorarak evlerde kullanacağı doğal gazın hesaplamasını yapmaya başlamıştı. Beklenen müjde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Dağıtım şirketlerinden doğal gaz temin eden konut, ibadethane ve cemevi abonelerinden 1 ay boyunca ücret alınmaması ile 25 metreküpe denk gelen bedelin 1 yıl boyunca ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Hangi Tarihlerde Doğal Gaz Ücretsiz?

Konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 20/3/2023 tarihli ve 6974 sayılı Cumhurbaşkanı Karan kapsamında tahakkuk ettirilecek ilk faturadaki doğal gaz tüketimlerinin otuz günlük kısmına tekabül eden sistem kullanım bedelleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılanır.

Konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 24/4/2023 (bu tarih dahil) tarihinden 31/5/2023 (bu tarih dahil) tarihine kadar olan ilk fatura tahakkukları kapsamındaki sistem kullanım bedellerinin tamamı ile 1/5/2024 tarihine kadar tahakkuk edecek sonraki faturalarda 25 Sm3‘e kadar olan doğal gaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedelleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılanır.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!