featured

Emekli Maaşlarına Büyük Zam Geliyor! En Düşük Maaş 10 Bin Lira Olacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de emekli vatandaşlar için müjdeli bir gelişme yaşanıyor. Türkiye Gazetesi’nde Yücel Kayaoğlu tarafından kaleme alınan bir yazıya göre, en düşük emekli maaşının 10 bin liraya çıkarılması için kanun teklifi hazırlıkları başladı.

Yüzde 50-52 Maaş Zammı Bekleniyor

Yapılan açıklamalarda, emeklilere yüzde 50-52 civarında bir maaş zammının yapılacağı ifade ediliyor. Bu zamla birlikte, kök maaşı 10 bin liranın altında kalan emeklilerin maaşlarının 10 bin liraya çıkarılacağı belirtiliyor.

2024 Yılı Zammı ve Mevcut Durum

2023 yılı başında en düşük emekli maaşı 5 bin 500 lira iken, Mart ayında 7 bin 500 liraya yükseltilmişti. 2024 yılı zammına kısa bir süre kala, emeklilerin ne kadar maaş alacağı büyük bir merak konusu haline gelmişti.

Kanun Teklifi Meclise Geliyor

Önümüzdeki günlerde meclise sunulması beklenen bir torba yasa ile emekli maaşlarının düzenleneceği bildirildi. 3 Ocak 2024 tarihinde açıklanacak enflasyon rakamlarının ardından emekli zammı ile ilgili kanun teklifinin meclise gelmesi bekleniyor. Bu yasa, Ocak ayının ilk haftasında sunulabilir.

Bu duyuru, Türkiye’deki emekliler için önemli bir mali destek ve refah artışı anlamına geliyor. Emeklilerin ve ailelerinin yaşam standartlarının iyileştirilmesi hedefleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!