featured

Emeklilere Verilecek İkramiye TBMM’de Kabul Edildi! Emekliler Ne Kadar İkramiye Alacak? İşte Detaylar!

TBMM Genel Kurulu, Cumhuriyet'in 100. yılı anısına çalışmayan emeklilere 5 bin TL'lik özel ikramiye verilmesini onayladı. Ödeme kasım ayında yapılacak.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetimizin 100. yılında çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus olacak şekilde verilmesi planlanan 5 bin TL ikramiye, TBMM Genel Kurulu tarafından onaylandı. İkramiye, emeklilere kasım ayının ilk yarısında yatırılacak.

Kimler Bu İkramiyeden Yararlanabilecek?

Düzenleme kapsamında hem emekli olup hem de çalışmaya devam eden bireyler bu ödemeden faydalanamayacak. Ancak SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığına bağlı emekliler bu ikramiyeden yararlanabilecek. Ayrıca, EYT’ye başvuran fakat henüz aylığı bağlanmamış olanlar da bu kordonbet  destekten fayda sağlayacak. Toplamda 12.2 milyon emeklinin bu ödemeden yararlanması bekleniyor.

Dul ve Yetimlere Özel İkramiye Düzenlemesi

İkramiyeden yararlanacak olan dul ve yetimler için özel bir düzenleme yapıldı. Dul olup çocuğu olmayanlar yüzde 75, dul ve çocuğu olanlar yüzde 50, yetimler ise yüzde 25 oranında ikramiye alacak. Buna göre belirlenen miktarlar; dul olup çocuğu olmayanlar için 3750 TL, çocuğu olan dullar için 2500 TL ve yetimler için 1250 TL olarak belirlendi.

Ödemelerin Bütçeye Etkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere yönelik bu özel ödemenin bütçeye maliyetinin 61 milyar lira olduğunu belirtti. Erdoğan, “Bu ödemeler, kasım ayının ilk yarısında emeklilerimizin hesaplarına kordonbet giriş yatırılmış olacak.” açıklamasında bulundu.

Cumhuriyetin 100. yılında emeklilere sunulan bu özel jest, birçok emeklinin yüzünü güldürecek. Özellikle pandemi döneminde ekonomik zorluklarla mücadele eden emekliler için bu ikramiye, büyük bir moral kaynağı olacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!