Eskişehir'de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam
Eskişehir'de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam

Eskişehir’de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımda yaşanan maliyet artışlarına bağlı olarak toplu taşıma ücretlerinde bir artışa gitme kararı aldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan bu karar, 23 Ekim 2023 Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Ücret Artışının Nedenleri

Sanayi elektriğindeki %20’lik artış, işletim giderlerindeki sürekli artış, doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarındaki artış, personel maliyetlerindeki %111’lik artış ve döviz kurlarındaki yükselme, toplu taşıma flyinbet ücretlerindeki bu artışın ana nedenleri olarak gösterildi.

Yeni Toplu Taşıma Ücretleri

Yeni tarifeye göre, tam Eskart 15 TL, indirimli Eskart 7.50 TL olacak. Dolmuş ve minibüs ücretleri de 15 TL olarak belirlendi.

Okul ve Personel Servis Ücretleri

Okul servis ücretleri; 0-3 km için 990 TL, 0-6 km için 1055 TL, 0-10 km için 1100 TL, 0-15 km için 1170 TL ve 15 kilometreyi flyinbet giriş aşan her kilometre için 40 TL olarak güncellendi. Serviste rehber personel ücreti, öğrenci başına 275 TL olarak belirlendi.

Personel servis ücretleri ise; 17 kişi üstü otobüslerde 0-10 km gündüz mesaisi için 955 TL, gece mesaisi için 1160 TL, 1-17 kişi arası minibüslerde gündüz tarifesi 720 TL, gece mesaisi 865 TL olarak güncellendi. 10 kilometreyi aşan her kilometre için 40 TL ek ücret alınacak. Yeni fiyatlar 1 Kasım tarihi itibariyle geçerli olacak.

Belediyeden Açıklama

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu zor kararı alırken kent içi ulaşımda sürdürülebilirliği ve verimli hizmeti gözetmek zorunda kaldıklarını belirtti. Hemşehrilerinden anlayış bekleyen belediye, yeni ücret tarifesinin kent içi ulaşım hizmetlerinin aksamaması adına kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Eskişehirli vatandaşlar, yeni ücret tarifesi ve artışın detayları hakkında belediyenin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından bilgi alabilecekler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!