Haberler

Evde Bakım Maaşı 2021 Ne Kadar Olacak?

Evde Bakım Maaşı 2021 Ne Kadar Olacak? Evde Bakım maaşı alan kişiler tarafından Evde Bakım maaşı  Ne Kadar Olacak? sorusu merak edilen sorular arasında bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Evde Bakım Maaşı ile ilgili açıklama yaptı.

Devlet tarafından pek çok alanda yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edilmektedir. Bu yardımlardan biri de evde bakım maaşı olmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca sağlanan evde bakım maaşı 2021 yılında artış gösterecektir.

Yeni yılın gelişiyle beraber asgari ücrete yapılacak zamla beraber evde bakım maaşı en başta olmak üzere verilen yardımların ücretleri de zamlanacak. Asgari ücret yükseliş gösterirken elbette enflasyon oranları da önem arz etmektedir.

2021 yılının gelişiyle beraber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardımlar arasında bulunan evde bakım maaşına 2020 yılı için yapılan zam miktarı oranında zam yapılacaktır. 2020 yılında evde bakım maaşı 1460 TL’den 1544 TL’ye yükseltilmişti. Evde Bakım Maaşı 2021 ise 1600 TL ile 1650 TL arasında bir miktarda verilecek.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde Bakım Maaşı ödemelerini e-devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız ile e devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama yazıp karşınıza çıkan sayfada maaş ödemesiyle ilgili detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atarak bakiye takibinizi yapabilirsiniz. Mesaj gönderdiğiniz takdirde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilecektir.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu