featured

Kasım Ayında Doğal Gaz’a Zam Gelecek Mi? Açıklama Yapıldı İşte Detaylar!

Kasım ayında doğal gaz fiyatlarına zam gelmeyecek. BOTAŞ, mesken, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifelerde herhangi bir değişikliğe gitmediğini duyurdu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğal Gaz Tarifeleri Sabit Kalıyor

Kasım ayı için merakla beklenen doğal gaz tarifeleri belli oldu. Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş (BOTAŞ) resmi internet sitesinde yaptığı duyuruyla doğal gaz tarifelerinde herhangi bir değişikliğe gitmediğini açıkladı.

Kasımda Ne Kadar Ödenecek?

BOTAŞ’ın belirlediği fiyat tarifelerine göre, konut kullanıcıları için 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 4 bin 80 lira olacak. Sanayi sektörü için belirlenen tarifeler ise kademe 1’de 1000 metreküp doğal gaz için 8 bin 549 lira, kademe 2’de ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi. Elektrik üretim amaçlı kullanımlar için ise fiyat 12 bin lira olacak.

Ukrayna’dan Sonra En Uygun Fiyat Türkiye’de

Doğal gazın fiyatlandırılmasında aylık hesaplamalar yapılmaktadır. BOTAŞ’ın internet sitesindeki bilgilere göre, Household Energy Price Index (HEPI) kriterleri dikkate alındığında Türkiye, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en uygun doğal gaz fiyatına sahip.

Avrupa’da Durum Nasıl?

“Household Energy Price Index” verilerine göre, Türkiye konutlarda uygulanan doğal gaz fiyatları ile Ukrayna’nın ardından Avrupa’da en ekonomik fiyata sahip. Bu durum, ülkemizin enerji piyasasının ne denli rekabetçi ve avantajlı olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!