featured

Marmarabirlik 2023-2024 İş Yılı Ürün Alım Fiyatlarını Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmarabirlik, 2023-2024 iş yılı kampanyası için ürün alım fiyatlarını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre; “180 dane” cinsinden kilogram başına fiyat 110 lira, “190 dane” için 105 lira, “200 dane” için 100 lira, “380 dane” için taban fiyat 47 lira ve yağlık zeytinin kilogram fiyatı 45 lira olarak belirlendi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, fiyatlandırmanın piyasa şartları, yıllık enflasyon, üretim maliyetleri ve arz-talep dengesine göre ayarlandığını vurguladı. Asa, üreticiye her zaman destek olduklarını ve üretim devamlılığını koruduklarını belirtti. Geçtiğimiz yıla göre alımlarda betropol büyük bir artış olduğunu ifade eden Asa, kooperatiflerin üreticiye sahip çıktığına dikkat çekti.

Bu yıl, kota uygulaması olmadan ürün alımı yapılacak. Asa, üreticilerin rekolte beyanları kadar ürün verebileceğini belirtti. Gelecek yılın rekoltesinin yüksek olacağını öngören Asa, arz fazlalığının olmaması için planlı hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Marmarabirlik’in 2023-2024 iş yılı için belirlediği alım bütçesi 2 milyar 500 milyon lira. Ürün bedelleri, 15 günlük periyotlar halinde yüzde 50’si peşin olarak ödenecek. Kalan ödemelerin zamanlaması ise betropol giriş kampanya sonrasında belirlenecek.

Marmarabirlik, ürün alımlarına bugünden itibaren başlamıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!