Haberler

Memur Maaşı Zammı ve Emekli Maaşı Zammı Ne Kadar Olacak?

Memur Maaşı Zammı ve Emekli Maaşı Zammı Ne Kadar Olacak? Her yıl Ocak ayında gelen zamlardan ötürü milyonlarca memur ve emeklinin gözü Ocak ayına döndü. Merkez Bankası’nın Aralık ayı beklenti anketini incelediğimizde bazı tahminler elde edindik. Enflasyon tahminine baktığımızda Ocak zammı SSK ve Bağ-Kur emeklileri için Emekli Maaşı Zammı %7.96 olurken, memur maaşı zammı ise %6.96 oranında olacağı tahmin edilmektedir. İşte, detaylar…

Memur ve emekliklerin bekleyişi sona ermeye sayılı günler kaldı. 4 Ocak tarihinde zam oranını öğrenecek olan memur ve emekliler Ocak ayı içerisinde zamlı maaşlarını alabilecekler. Enflasyon tahminine göre gelecek zam tahminleri ekonomistler tarafından hesaplanmaya başlandı. Fakat tüm bu hesaplamaların şu anda bir tahminden ibaret olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Memur emeklilerine ve memurlara %3 zam ve ayrıca 2020 yılının ikinci yarısında olan enflasyon oranının %4ünü aşan kısmı da fark olarak yansıtılacaktır.

Aralık Ayı Enflasyon Oranı Bekleniyor!

Ekonomistlere göre yıl sonu TÜFE Beklentisi %14.18 oranında tahmin edilse de henüz TÜFE beklentisi açıklanmadı. Bu kapsam dahilinde eğer TÜFE beklentisi bu oranda olursa SSK ve Bağ-kur emeklilerinin de zam oranı %7.96 oranında olabilir. Kesin oranları öğrenmek için hepimiz bekliyoruz. Bildiğiniz üzere Türkiye İstatistik Verilerine göre Temmuz-Kasım enflasyonu %7.02 oranındaydı. Kesin oranı öğrenmek için Aralık enflasyonu zam oranını bekleyeceğiz.

En güncel haberler konusunda bilgi sahibi olmak ve zam oranları belli olduğu an haberdar olmak için oisbuis.com olarak bizi takipte kalabilirsiniz.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu