Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı: Uzaktan Eğitim Süresi Uzatıldı!

Uzaktan Eğitim Süresi Uzatıldı! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamayla 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar uzatıldığı açıklandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci okullarda yapılacak sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle alakalı yeni düzenlemeler konusunda basın açıklaması yapıldı. Bu kapsamda ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenebilecek.

Ortaokul ve liselerde birinci dönemle ilgili yazılı puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılabilecek. İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla 28 Aralık Pazartesi gününe kadar velilerin okul yönetimine başvurduktan sonra öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması şartıyla bulunulan ilde sınava girebilecekler.

Uzaktan Eğitim 22 Ocak’a Kadar Sürecek!

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin 22 Ocak 2021 tarihine kadar tamamlanacağı ve 22 Ocak tarihinden sonra karne dağıtımı eğitim kurumlarına göre yapılacağı belirlendi.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatili süresine ikinci dönemdeki ara tatil süresi de eklenecek böylece ikinci dönem 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından yapılan açıklamada:

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre;

İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.

İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu