featured

Morgan Stanley: TCMB, Sıkılaştırma Politikasını Sürdürecek

Morgan Stanley'nin analizine göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), şu ana kadar sürdürdüğü sıkılaştırma politikasını devam ettirecek ve bir sonraki toplantısında politika faizini 250 baz puan artırma eğiliminde.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Morgan Stanley’nin analizine göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), şu ana kadar sürdürdüğü sıkılaştırma politikasını devam ettirecek ve bir sonraki toplantısında politika faizini 250 baz puan artırma eğiliminde. Ancak, analizin vurguladığı gibi, TCMB’nin geleceğe dair politika yönlendirmesi belirsizliğini korurken, enflasyonla mücadelede ek adımlar atmaya hazır olduğu sinyali veriliyor.

Morgan Stanley, TCMB’nin politika döngüsünde bir yavaşlama beklentisini dile getiriyor. Analiz notunda, bankanın büyüme ve enflasyon üzerindeki sıkılaştırma adımlarının etkilerini değerlendireceği ve politika hızını azaltabileceği öngörülüyor. Özellikle, büyümede ılımlı bir ayarlama yapma ve parasal aktarımdaki gecikmeleri göz önüne alma konusunda bir politika tercihi öne çıkıyor.

Parasal duruşun genel olarak normalleştiği ve önceki sıkılaştırma adımlarının etkisinin önümüzdeki aylarda daha belirgin hale geleceği belirtiliyor. Bu nedenle, bir sonraki toplantıda 250 baz puanlık bir artışın beklendiği, ancak bu artışın öncekilerden daha küçük olabileceği vurgulanıyor. Morgan Stanley, TCMB’nin ekonomik aktivite ve enflasyon üzerindeki etkileri dikkatlice değerlendirmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!