Müdür Maaşları 2019

Müdür Maaşları Ne Kadar? 2019 Müdür Maaşları

Müdür Maaşları 2019

2019 müdür maaşları hizmet yılına göre belirleniyor. Şube müdürü unvanı ile görev alabilmek için en az lisans mezunu olmak gerekiyor. Daha sonrasında ise şube müdür olduktan sonra verilen hizmet süresine göre maaşlar artabiliyor. Hizmet yılları kademe ve dereceleri belirliyor. Özel sektörde ve kamu sektöründe şube müdürlerinin aldığı maaşlar ise farklı oluyor. Kamu sektöründe diğer memur maaşlarında olduğu gibi şube müdürlerine de Ocak ayında zam yapıldı. Yılın ilk yarısında da müdür maaşları zamlı şekilde alındı.

Kamuda En Yüksek Şube Müdürü Maaşı Ne Kadar?

Kamuda çalışan şube müdürünün en yüksek maaşı 5.674 TL’dir. Fakat bu maaşı alabilmek için 1. derece 4. kademede hizmet veriyor olmak gerekli. Bunun içinde en az 25 yıllık bir hizmet süresinin olması şart. Kamuda şube müdürleri maaşını etkileyen en önemli faktör hizmet senesidir. Çalışma yılı arttıkça kazanılan maaş da artar. Örneğin 3 yıllık bir şube müdürü 7. derece 1. kademede kabul edilir ve 4.519 TL maaş alır. 10 yıl boyunca hizmet vermiş olan bir müdürün maaşı ise 4.548 TL’dir. 3. derece 1. kademe bir müdür ise 4.883 TL maaş alır. 20 yılını doldurmuş bir müdürün alacağı ücret ise 5.207 TL’dir.

Yeni Zam Ne Zaman Yapılacak?

Müdür maaşına yeni zam Temmuz ayında yapılacak. Kamu sektöründe çalışan kişilerin maaşlarına yılda iki kez zam yapılıyor. Bu senenin ilk yarısı zammı Ocak ayında gerçekleştirildi. Ocak ayında yapılan bu artış ile müdürler 2019 yılının ilk yarısı için zamlı maaş almaya başladılar. 2019 yılının ikinci yarısı için yapılacak zam ise Temmuz ayında açıklanacak. Yılda iki kez yapılan bu zam ile kamu sektöründe çalışan memurların maaşları enflasyon ile dengeli bir düzeye getiriliyor. Müdür maaşları da bu zamlar ile beraber artıyor.

Yeni Zamda Ne Kadar Artış Olacak?

Müdür maaşına yapılacak zam oranının ne kadar olacağı henüz netlik kazanmadı. Zam oranını belirleyen en önemli faktör enflasyondur. Ülkenin enflasyonuna göre memur maaşına ne kadar zam yapılacağı da kararlaştırılır. Ocak ayında yapılan zam da yine bu enflasyon göz önüne alınarak yapıldı. Bu artış ile memur maaşlarına yüzde 4’e ek olarak yüzde 7,15 daha zam yapıldı. Yani ocak ayında toplamda %11’i geçen bir zamma gidildi. Temmuz ayında yapılacak zammın ise bu orandan daha düşük olması bekleniyor. Yapılan tahminlere göre temmuz ayında memur maaşlarına %6 civarında bir zam uygulanacak. Bu zammın oranının ne kadar olacağı da Temmuz ayının başında açıklanacak. Memurlar da Ağustos ayına zamlı maaşları ile başlayacak.

Özel Sektörde Şube Müdür Ne Kadar Kazanır?

Özel sektör şube müdürünün maaşı konusunda net bir bilgi verebilmek pek kolay değil. Kamu sektöründe çalışan bir müdürün maaşının ne kadar olduğu bellidir. Yalnızca bu maaşın üzerine yabancı dil tazminatı, aile yardımı gibi ek ödemeler de eklenebilir. Fakat özel sektörde çalışan bir müdürün alacağı maaş oldukça belirsizdir. Firmaların müdürlere verdikleri maaşlar birbirlerinden çok farklı olabiliyor. Genel olarak yeni başlamış bir müdür düşük ücretler alabiliyor. Fakat deneyim kazanılmasının ardından kamuda alınan maaşın çok daha fazlası özel sektörde kazanılabiliyor. Özel sektörde hizmet veren şirketler deneyimli çalışanlarına kamu sektörünün verdiğinden çok daha fazla maaş verebiliyor. Müdür maaşlarına bakarak da birçok insan kamu sektöründen ziyade özel sektörde çalışmayı tercih edebiliyor. Fakat her iki sektöründe farklı avantajları bulunuyor.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin İlanlar Cebinize Gelsin.

İOS Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Android Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Ederek İlanlardan Anında Haberdar Olun.

Twitter'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

İnstagram'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Tıklayınız.

YORUM EKLE