Şube Müdürü Maaşları 2019

Şube Müdürü Maaşları Ne Kadar? 2019 Şube Müdürü Maaşları

Şube Müdürü Maaşları 2019

2019 yılı şube müdürü maaşları derece ve kademelerine göre değişiyor. Şube müdürü kadrosunda çalışan kişiler hizmet yıllarına göre dereceye ve kademeye tabi tutuluyor. Verilen her hizmet yılının ardından kademede artıyor. Çalışma yılı ne kadar fazla olursa alınan maaş da ona göre artıyor. Şube müdürü maaşlarına da yılda iki kez zam yapılıyor. Bu yılın Ocak ayında da maaşlarda zam yapıldı ve yılın ilk yarında şube müdürleri bu maaşlarını aldı.

Kamuda Çalışan Bir Şube Müdürü Ne Kadar Maaş Alır?

Kamu çalışanı şube müdürü maaşı ek göstergesine göre farklılık göstere biliyor. Şube müdürleri eğitim durumlarına göre ya da kariyerlerindeki bazı başarılara göre 3000 ya da 3600 ek göstergeden yararlanabiliyor. Bu ek göstergeden yararlanan kişilerin de maaşları artıyor. Ayrıca kademe ve dereceye göre de yine alınan maaşlar farklı oluyor. Örneğin 2200 ek göstergeli bir şube müdürü 3 yıllık hizmetin sonunda 7. derece 1. kademede bulunuyor ve 4.519 TL maaş alıyor. Bazı yıllara göre alınan maaşlar ise 2019 yılının başında şu şekilde belirlenmiştir:

  • 5 yıl hizmet süresi için 4.526 TL,
  • 10 yıl hizmet süresi için 4.548 TL,
  • 15 yıl hizmet süresi için 4.883 TL,
  • 20 yıl hizmet süresi için 5.207 TL,
  • 25 yıl ve üzeri hizmet süresi için 5.674 TL.

Özel Sektör Şube Müdürü Maaşı Nasıl Belirlenir?

Özel sektör şube müdürü maaşını belirleyen faktörlerden bir tanesi çalışılan kurumdur. Kamuda çalışan şube müdürlerinin ne kadar alacağı net bir şekilde bellidir. Bu maaşların üzerine yalnızca ek göstergeler eklenebilir. Fakat özel sektörde bir fiyat aralığı verebilmek dahi zordur. Özel sektörde hizmet veren şube müdürleri birbirlerinden çok farklı maaşlar alabiliyor. Şube müdürlüğü pozisyonuna yeni gelmiş birisi kamu ile özel sektörde benzer ücretler alabilir. Fakat hizmet yılı arttıkça özel sektörde alınan maaşlar kamu sektörünün çok daha üzerinde kalabilir. Ayrıca eğitim durumu gibi faktörler de özel sektörde çalışan bir şube müdürü maaşlarını çok etkilemektedir.

Şube Müdürlerine Temmuz’da Toplu Sözleşme Zammı

Şube müdürlerine zam Temmuz ayında yapılacak. Şube müdürü pozisyonunda kamu sektöründe çalışan bir memurun maaşına yılda iki kez artış yapılıyor. Bu artış tüm memurlar ile aynı anda ve aynı oranda yapılıyor. 2019 yılının ilk yarısı zammı Ocak ayında açıklandı. Yılın başında yüzde 10’dan fazla oranda memur maaşlarına zam yapıldı. Yılın ikinci yarısındaki maaş artışları ise Temmuz ayında yapılacak. Bu sayede de memurlar ile beraber şube müdürleri Temmuz ayında yeni maaşlarını almaya başlayacak.

Zamdan Sonra Maaşlar Ne Kadar Olacak?

Şube müdürlerinin yeni maaşlarının ne kadar olacağı henüz netlik kazanmadı. Memurların maaşlarına yapılan zamların oranı enflasyona göre belirleniyor. Enflasyondaki artış ne kadarsa bununla doğru orantılı bir şekilde memur maaşlarına da zam yapılmaya çalışılıyor. Ocak ayında yapılan artışın oranı da bu şekilde belirlendi. Temmuz ayında ne kadar zam yapılacağı ise net bir şekilde açıklanmadı. Fakat beklenen zam oranı yüzde 5 ile yüzde 6 arasında. Devlet yetkilileri Temmuz ayında zam oranlarını açıklayacak ve şube müdürü maaşlarının ne kadar olacağına dair bir açıklamada bulunacak. Şube müdürlerinin alacakları bu yeni maaşlar da ek göstergelerine göre farklı olacak. Aynı derece ve kademeye sahip olunsa bile ek göstergenin farklı olması halinde alınan maaşlar değişiyor. Bunlar da yeni zamma ilişkin devlet makamlarından açıklama yapılınca belli olacak.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin İlanlar Cebinize Gelsin.

İOS Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Android Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Ederek İlanlardan Anında Haberdar Olun.

Twitter'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

İnstagram'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Tıklayınız.

YORUM EKLE