Tarihin En Büyük TOKİ Sosyal Konut Projesi Başlıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Tarihin En Büyük TOKİ Sosyal Konut Projesi Başlıyor!
Tarihin En Büyük TOKİ Sosyal Konut Projesi Başlıyor!

Tarihin En Büyük TOKİ Sosyal Konut Projesi

TOKİ sosyal konut projesi için vatandaşların merakla beklediği haber geldi. TOKİ sosyal konut projesi ile birçok kesim ev sahibi olabilecek. Farklı kesimlerin katılımıyla gerçekleşecek TOKİ sosyal konut kampanyası 2022 yılının 4.çeyreğinde başlayacak. Cumhurbaşkanı TOKİ sosyal konut projesi detaylarını ve başvuruların başlama tarihini açıklayacağı detaylar belli oldu.

2022 TOKİ 150 bin konut projesi ile gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere ek kontenjan ayrılacak. Evler, yerel ve yatay mimariye uygun, sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemeler ve yenilenebilir enerji sistemlerini içerecek şekilde inşa edilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesi ile ilgili detayları sosyal medya hesabında paylaştı.

 

Yüzyılın sosyal konut projesinde tarih 13 Eylül.” bilgisini veren Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül’de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak.” ifadesini kullandı

Tarihin En Büyük Sosyal Konut Projesi ile ev sahibi olmak isteyen tüm vatandaşlar 81 ilde kira öder gibi ev sahibi olacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!