Uzman Doktor Maaşları 2019

Uzman Doktor Maaşları Ne Kadar? 2019 Uzman Doktor Maaşları

Uzman Doktor Maaşları 2019

Uzman doktorun 2019 yılında maaşı en düşük 5 bin 751 TL’dir. Uzman doktorlar derecelere ve kademelere tabi tutulurlar. Bu derece ve kademelere göre de alınan maaşın miktarı değişir. En düşük derece olan 7. derece bir uzman doktorun aldığı net maaş 5.752 TL’dir. Diğer derecedeki uzman doktor maaşları ise şu şekildedir:

  • 6. derece için 5.774 TL,
  • 5. derece için 5.794 TL,
  • 4. derece için 6.161 TL,
  • 3. derece için 6.225 TL,
  • 2. derece için 6.433 TL,
  • 1. derece için 6.502 TL.

En Yüksek Pratisyen Doktor Maaşı Nedir?

Pratisyen doktorun en yüksek maaşı 5 bin 999 TL’dir. Pratisyen doktorlarında maaşları da derecelerine göre değişiyor. Fakat en yüksek derece bulunan ile en düşük derecede olan pratisyen doktorunun maaşları arasında çok bir fark olmuyor. En yüksek dereceye sahip ile en düşük dereceye sahip pratisyen doktor maaşlarının arasında yaklaşık 600 TL civarında bir fark oluyor. En düşük derecede yani 8. derecede bulunan pratisyen maaşı 5.330 TL iken en yüksek pratisyen maaşı 5.999 TL’dir. Bu dereceler de verilen hizmet süresine göre değişmektedir.

Asistan Doktor Maaşı Ne Kadar?

Asistan doktorların maaşları 1200 ile 1500 arasındadır. Asistan doktor olarak görev yapan kişiler düzenli bir maaş ödemesi alıyor. Bunun yanı sıra yeni yasal düzenleme ile de performans uygulaması yapılıyor. Her asistan doktor kaldığı nöbet başına 700 TL ücret alıyor. Bunun yanı sıra mesai dışı ödemelerin üst sınırı ise 100 TL’ye yükseltilmiştir. Yani bir asistan doktorun maaşı 1500 TL civarında olsa da yapılan ek ödemeler ile beraber bu ücret çok daha yukarılara çıkabiliyor. Bu ek ödemeler sayesinde asistan doktorların maaşları 3 bin TL’nin üzerine dahi çıkabiliyor. Asistan doktorların maaşları uzman doktor maaşlarına pek yakın olmasa da yine de maaşa ek olarak verilen ücretler ile beraber maaşlar yeni başlayan kişiler için oldukça tatmin edici boyutlara çıkabiliyor.

Özel Sektörde Çalışan Doktor Ne Kadar Maaş Alır?

Özel sektör doktorunun maaşı devlet hastanelerinde çalışan doktorların aldıkları ücretten çok daha fazla olabiliyor. Tıp fakültesinden mezun olmuş ve uzmanlığını almış olan doktorlar hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde çalışabiliyor. Devlet hastanelerinde çalışan doktorlarında alacakları net maaş belli oluyor. Fakat özel hastanelerde ise doktorların aldıkları ücretler birbirlerinden çok farklı olabiliyor. Alınan maaşların yanı sıra muayene başına ek ödemeler de gerçekleştirilebilir. Bir doktorun maaşını belirleyen en önemli konulardan bir tanesi de o doktorun başarı düzeyidir. Alanında başarılı tedaviler yürütmüş bir doktor ile tüm büyük hastaneler çalışmak ister. Bu hastanelerin de verdikleri ücretler çok yüksek olabilir.

Ebe ve Hemşireler Ne Kadar Kazanıyor?

Ebe ve hemşire maaşları lise mezunu ya da lisans mezunu olup olmadığına göre değişiyor. Bunun yanı sıra bulundukları derece de yine maaşlarını belirleyen faktörler arasında yer alıyor. Ebeler ve hemşireler birbirlerine çok yakın maaş alıyorlar. Örneğin lisans mezunu 9. Derece bir ebe 3.817 TL maaş alırken aynı konumdaki hemşire ise 3.812 TL maaş kazanıyor. En yüksek hemşire maaşı 4.413 TL iken ebelerde ise bu maaş 4.418 TL’dir. En düşük ebe maaşı ise 3.556 TL, en düşük hemşire maaşı da 3.545 TL’dir. Hastanelerin en çok maaş alanlarından bir tanesi uzman doktorlardır. Uzman doktor maaşlarının yanı sıra diğer sağlık çalışanlarının maaşları da ortalama bir memur maaşının üstündedir.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin İlanlar Cebinize Gelsin.

İOS Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Android Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Ederek İlanlardan Anında Haberdar Olun.

Twitter'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

İnstagram'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Tıklayınız.

YORUM EKLE