featured

Yeni Zamla Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Güncellendi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karayolları Genel Müdürlüğü, köprü ve otoyol geçiş ücretlerinde bu gece yürürlüğe giren yeni bir zammı duyurdu. Peki, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin yeni geçiş ücreti ne kadar?

Köprü Geçiş Ücretlerinde Büyük Artış

Özellikle büyükşehirlerde sıkça kullanılan 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin geçiş ücretleri, sürücülerin bütçesini doğrudan etkileyen bir konu. Yeni yapılan zamla birlikte bu erisbet köprülerin tek yön otomobil geçiş ücreti, yüzde 76.5’luk bir artışla 8.50 TL’den 15 TL’ye yükseltildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Zam Açıklaması

Karayolları Genel Müdürlüğü, yaptığı son açıklamada bu zammın 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 00.00 itibariyle geçerli olacağını belirtti. Sürücüler, bu saatten itibaren yeni tarifeye göre ödeme yapacaklar.

Geçmişteki Zamların Hatırlatması

Bilindiği gibi, Temmuz ayında KDV’nin yüzde 18’den yüzde 20’ye çıkarılması sonucunda da 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin tek yön otomobil geçiş ücreti 8.25 TL’den 8.50 TL’ye çıkmıştı. Yani bu, yıl içerisinde gerçekleşen ikinci büyük zam oldu.

Sürücülerin, bu tür zamları erisbet giriş yakından takip etmeleri ve bütçe planlamalarını buna göre yapmaları gerekiyor. Özellikle sıkça köprü ve otoyol kullananlar için bu zamlar, maddi anlamda önemli bir yük oluşturabilir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!