İş Bilgileri

Estetisyen Nedir? Estetisyen Nasıl Olunur?

Estetisyen Nedir? Estetisyen Nasıl Olunur? Cilt Sağlığı ve vücut sağlığı için bazı yöntemler ve tedaviler uygulayan kişiye Estetisyen denir. Estetisyenlik mesleği özellikle son zamanlarda oldukça rağbet gören meslekler arasında yer almıştır. Bunun asıl sebebi ise hem güzellik sektörünü hem de sağlık sektörünü kapsadığındandır. Peki, Estetisyen Nedir? Estetisyen Nasıl Olunur?

Estetisyen Nedir?

Güzellik ya da sağlık merkezlerinde çalışma gösteren, kişilerin cilt ile vücut bakımını yapan kişilere estetisyen denir. Estetisyenler aldığı eğitimler sonucu makyaj, epilasyon, vücut ile saç bakımı gibi konularda uzmanlaşmaktadırlar.

Estetisyen Nasıl Olunur?

Estetisyen olmak isteyenler için belirli bir üniversite ya da bölüm bitirmek gerekmez. Genellikle estetisyen olmak isteyen kişiler, farklı eğitimlere katılarak bu unvanı alabilirler. Yani estetisyen olarak çalışma gösterecek kişiler için resmi eğitim zorunluluğu yoktur. Bazı güzellik okulları ve güzellik eğitimleri alarak konuyla alakalı sertifika sahibi olurlar.

Estetisyen olmak isteyen kişiler için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bazı okullar, çeşitli eğitimler açmaktadır. Bu eğitimlere katılarak başarılı olan kişilere aldıkları eğitim sonrasında sertifika verilecektir. Bu sertifika sayesinde de estetisyenlik görevine başlayabilirler.

Estetisyen Mezunu Ne İş Yapar?

Estetisyenlik ile ilgili bir eğitim kurumuna giderek buradan sertifika alan kişiler çeşitli güzellik merkezlerinde görev alırlar. Genellikle epilasyon, makyaj, vücut bakımı ve cilt bakımı gibi konularda uzmanlık kazanan estetisyenler, güzellik merkezinde de bu alanla ilgili görev alabilirler. Estetisyenler, sertifika programlarına göre farklı alanlarda uzmanlaşabilirler.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu