İş Bilgileri

Hemşire Maaşları 2021

Hemşire Maaşları 2021, Yıl sonuna yaklaştığımız bugünlerde her mesleğe özel olarak ayarlanan maaş zam oranları merak edilmektedir. Bildiğiniz üzere pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının yükü bir hayli arttı. Aylardır çalışma gösteren ve ailelerinden uzak olarak salgın ve diğer hastalıklarla mücadele eden Hemşire Nasıl Olunur? Hemşire Maaşları Ne Kadar Olacak? 2021 yılında Hemşire Maaşlarına yansıyacak zam oranları ne kadar? Özel Sektörde Hemşire Maaşları Ne Kadar Olacak? Tüm bu soruların cevabı yazımızda yer alıyor.

Yapılan zam görüşmeleri sonrasında yeni yılda alınacak zamlı maaş oranları kısmende olsa belli oldu. Bunun dışında kamu kurumlarında çalışma gösteren lisans mezunu hemşirelerin maaşları farklılık göstermektedir. Biz de bugün sizlere Hemşire Maaşları hakkında tüm bilgileri vermeye çalışacağız.

Hemşire Nasıl Olunur?

Sağlık personeli olarak görev yapan hemşire olmak için öncelikle bu alanda eğitim veren bir üniversitenin dört yıllık lisans bölümü olan hemşirelik bölümünü bitirmeniz gerekir. Ayrıca sağlık meslek lisesinden mezun olan öğrenciler de hemşire yardımcısı olabilir. Daha önceki yıllarda sağlık meslek lisesi mezunları hemşire yardımcısı olarak değil de direkt hemşire olarak çalışma gösterebiliyordu. Yani bilmelisiniz ki şu anda hemşire olabilmeniz için üniversite mezunu olmanız gerekiyor.

Hemşire Maaşları 2021 Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışma gösteren hemşireler yeni yılda ne kadar maaş alacaklar? Yapılan son zamların hemen ardından Hemşire Maaşları aranmaktadır. Pandemi kapsamında en çok emek veren meslekler arasında bulunan Hemşirelerin, maaşlarına iyi bir zam gelmesi beklenmektedir. 1 Ocak 2021 tarihinden sonra geçerli olacak %3 zam oranı ve 2020 yılının son aylarıyla ilgili enflasyon artış oranı da %4 olarak belirlense de zam oranlarınında buna uygun olacağı düşünülmektedir.

Üniversitelerin hemşirelik bölümden mezun olan adaylar, kamu kurumlarında çalışma gösterebildikleri gibi aynı zamanda özel sektörde de çalışma gösterebilmektedir. Gerek üniversite adayları gerek ise üniversiteyi bitirip mesleğe yeni başlayacak kişiler tarafından Hemşire Maaşları aranan konulardan biri olmaktadır.

Hemşire Maaşları 2020 yılında 4500 TL civarında olurken, mesleğinde 5 yıl çalışma gösteren hemşire 4600 TL, 10 yıl çalışma gösteren hemşire 4850 TL civarında maaş almaktadır. Gelen zamlarla beraber hemşire maaşları 4875 TL ile 5066 TL arasında farklılık göstermektedir.

Lise Mezunu Hemşire Maaşları

Sağlık Sektörü geçmişten günümüze kadar en önemli iş kolları arasında bulunmaktadır. Bu alanda çalışma gösteren kişilerin maaşları da her yıl farklılık göstermektedir. Lise Mezunu Hemşire Maaşları 2021 yılında 2500 TL ile 3500 TL arasında farklılık gösterecektir.

Üniversite Mezunu Hemşire Maaşları

Lise mezunu harici üniversitelerin dört yıllık hemşirelik bölümünü bitirdikten sonra hemşire adayı olan Üniversite Mezunu Hemşire Maaşları 2021 yılında 4000 TL ile 5000 TL arasında farklılık göstermektedir.

Devlet Hastanesi Hemşire Maaşları

Sağlık Meslek Lisesi ya da Üniversitelerin hemşirelik bölümünden mezun olduktan sonra KPSS sınavına girip devlet hastanesine atanan hemşire maaşları özel hastanedekilere göre farklılık gösterecektir. Yeni gelen zamlarla beraber Devlet Hastanesi Hemşire Maaşları 2021 yılında 4875 TL ile 5066 TL arasında farklılık göstermektedir.

Özel Hastane Hemşire Maaşları

Elbette Üniversiteyi bitiren hemşire adayları her daim devlet hastanesinde çalışma gösteremezler. İnsanlara fayda sağlamak amacıyla özel hastanede çalışma gösteren hemşire maaşları da devlet kadrosuna göre farklılık göstermektedir. Özel Hastane Hemşire Maaşları 2021 yılında 2750 TL ile 4800 TL arasında farklılık göstermektedir.

Hemşire Nöbet Ücretleri

Pek çok sağlık personeli için önem arz eden konular arasında yer alan Hemşire Nöbet Ücretleri 2021 gelen zamlarla beraber farklılık göstermektedir. Nöbete giden bir personelin bunun karşılığında para alabilmesi için en az 6 saat kesintisiz çalışması gerekir. Yoğun bakım ve acil servis gibi alanda çalışma gösteren hemşireler için nöbet ücreti 2500 TL ile 3000 TL arasında olmaktadır. Aile sağlığı merkezlerinde çalışma gösteren hemşire nöbet ücreti 800 TL ile 1000 TL civarında olmaktadır.

Sizde Hemşire Maaşları hakkında görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmak istiyorsanız yorum kısmından bize ulaşarak görüşünüzü bildirebilirsiniz.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu