İş Bilgileri

Komiser Maaşları 2021

Komiser Maaşları 2021 yılında diğer memur maaşları gibi farklılık gösterecektir. Yıllık enflasyon oranına göre gelen zamlarla Komiser maaşları da zamlanacaktır. Görev yaptığı şehirlere ve çalıştığı birimlere göre farklılık göstermektedir. İşte, Komiser maaşları hakkında her şey…

Komiser Maaşları 2021

Ülkemizde bir çok meslek arasında en yüksek maaşı alan meslekler arasında bulunan komiserlik mesleği, oldukça kutsal bir meslek olmaktadır. Komiser maaşları oranları da her yıl yapılan zamla farklılık göstermektedir. Komiserlerin görev yaptığı bölge, hizmet yılı gibi kriterler maaşı etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır. 2020 yılında komiser maaşları 5000 TL’den başlıyordu. 2021 yılında da 5500 TL ile 7000 TL arasında farklılık gösterecektir. Maaş farkı hizmet yılına, görev yaptığı yere göre değişiklik göstermektedir.

Komiser maaşlarını etkileyen faktörler arasında mesleğe başladıkları tarih, sahip oldukları derece, evli ve bekar oluşları, sahip olduğu çocuk sayısı, görev yaptıkları şehir, yabancı dil bilgisi bulunmaktadır.

Komiser Nasıl Olunur?

Komiser olmak isteyen kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve KPSS P3 puan türünden en az 70 puan alması gerekir. PAEM alımıyla alımı yapılan komiser alımları en son İçişleri Bakanı tarafından alınan kararla meslek içerisinden alınacağı kararlaştırılmıştır. Yani bir polis belirli şartları karşıladığı takdirde bir süre sonra sınavlarına girerek komiser olabilir. Ya da polis okulu mezunu olan kişiler yine bazı şartları karşıladığı takdirde komiser olabilirler.

Başkomiser Nedir?

Komiserlerin bulunduğu şubenin amirliğini yapmakla görevli olan aynı zamanda polislik görevini icra eden kişilere başkomiser denmektedir. Komiser ve komiser yardımcıları yalnızca masa başında oturup görev yapan kişiler değildir. Toplumun iç huzurunu sağlamak adına polislerle olay yerine giden komiserler aktif olarak görev alan kişilerdir. Komiserlerin strese dayanıklı ve stres anında soğukkanlı olup doğru kararlar alabilecek kişilerden oluşmaktadır.

Başkomiser Maaşları 2021

Başkomiser Maaşları 2021 yılında 6500 TL ile 8500 TL arasında farklılık gösterecektir. Komiser maaşlarını etkileyen faktörler arasında bulunan tüm özellikler başkomiser maaşlarınıda etkilemektedir.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu