İş Bilgileri

Moda Tasarımcısı Nedir? Moda Tasarımcısı Nasıl Olunur?

Moda Tasarımcısı Nedir? Moda Tasarımcısı Nasıl Olunur? Elbise, ayakkabı ve aksesuar tasarımını özgün bir şekilde yapan kişiye moda tasarımcısı adı verilir. Aynı zamanda kıyafetleri ve aksesuarları tasarlayan, tasarlanan ürünlerin nasıl üreteceği hakkında talimat vermekte, kumaş ve desenleri seçmektedir. Peki, Moda Tasarımcısı Nedir? Moda Tasarımcısı Nasıl Olunur?

Moda Tasarımcısı Nedir?

Hazır giyim modası, sokak modası ve haute couture gibi hitap edilen kitleye uygun ürünler ortaya çıkaran Moda Tasarımcısı Nasıl Olunur?

Moda Tasarımcısı Nasıl Olunur?

Moda tasarımcısı olmak için Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı ya da Moda Tasarımı bölümünden lisans derecesiyle mezun olmanız gerekmektedir.

Moda Tasarımcısı ve Tekstil Mezunlarının Maaşı Ne Kadardır?

Modayla ilgili pek çok mesleğin kazancı ülkemizde çok düşüktür. Kişi kendini geliştirdikçe maaşı da artış gösterecektir. Bu bölümü bitiren kişinin yüksek maaş alabilmesi için çalıştığı yerin önemi, tasarımın kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle de bu bölümü bitiren kişilerin kendini geliştirmesi önemlidir. Bir moda tasarımcısının alacağı en düşük maaş 2500 TL iken en yüksek maaş ise 7000 TL’dir. Bundan daha yüksek maaş almak için doğru pozisyonda kaliteli ürünler ortaya koyarak deneyim kazanmanız gerekir.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu