İş Bilgileri

Polis Maaşları 2021

Polis Maaşları 2021, Her yıl olduğu gibi bu yıl da aralık ayında milyonlarca kişi maaş zammını düşünüyor. Peki, Polis Maaşları 2021 yılında ne kadar olacak?

Milyonlarca kişi tarafından yeni yılla beraber yapılacak zam oranı araştırılmaktadır. Elbette polisler de maaşlarına yansıyacak zam oranını merak etmektedir. Her yıl ocak ayında gelen zamla beraber maaşları artış gösteren memurların arasında bulunan polis maaşları da artış gösterecektir. Enflasyon tahminlerine göre %3 ile %5 arası zam gelmesi düşünülen Polis Maaşları ne kadar olacak? Sizler için hazırladığımız yazımızı inceleyerek siz de polis olmayı düşünüyorsanız maaş hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Polis Maaşları 2021 Yılında Ne Kadar Olacak?

Ülkemizin kolluk kuvvetleri teşkilatı arasında bulunan emniyette çalışan polisler yurdun dört bir tarafında çalışma göstermeye devam etmektedir. Tayin usulüne göre çalışma gösteren polisler 7/24 hizmet vermektedir. Böylesi sorumluluk isteyen mesleği icra eden polislerin maaşı ne kadar olacak?

Polis memuru kadrolarında görev yapan kişilerin maaşları 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren artış gösterecektir. Memurlara uygulanacak olan %3’lük zam ve 2020 yılının ikinci yarısıyla ilgili enflasyon artış oranının %4’ten fazla olan kısmı da maaşa ek olarak eklenecektir.

Göreve yeni başlayan polis maaşı ile polislik mesleğinde 25 yılını tamamlamış olan polis maaşı hakkında %10 ile %15 arasında bir fark olmaktadır. Bu kapsam dahilinde göreve yeni başlayan polis maaşı 6041 TL civarında olurken, 25 yıl çalışma göstermiş kıdemli polis maaşı 6899 TL civarı olmaktadır. Bu maaş meblağları yıl başından sonra değişebileceğini söylemekle beraber net maaşlar olmadığını söylememizde fayda var. Maaşlar güncellendiği takdirde Oisbuis.com olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Maaş miktarı yapılan mesaiye, bekarlığa, çocuk parasına göre farklılık gösterecektir. Yani bekar bir polisin maaşı evli bir polisten daha fazla olacaktır.

Emekli Polis Maaşı 2021

Emekli Polis Maaşı 2021 yılında 3.579 TL’den 3750 TL civarına yükselecekken, 1/4 derecesinde görev yapmış olan emekli başkomiser maaşı da 3.579 TL’den 3750 TL civarına yükselmiştir. Emekli memur maaşlarına Ocak ayında gelecek zamla beraber farklılık gösterecek emekli polis maaşları artış veya azalış gösterirse sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Polis Maaşları 2021 ile ilgili sizin de eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bize görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu