İş Bilgileri

Sivil Polis Maaşları 2021

Sivil Polis Maaşları 2021 yılında farklılık gösterecektir. Bildiğiniz üzere Emniyet Müdürlüğü bünyesinde pek çok birimde sivil polis çalışma göstermektedir. Siber Suçlar, Güvenlik Şube gibi farklı birimlerde görev yapan Sivil Polisler ayrıca sahada da çalışma göstermektedir.

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki sivil polis ile üniformalı polis arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Peki, Sivil Polis Nasıl Olunur?

Sivil Polis Nasıl Olunur?

Sivil polis olmak sizin hoşunuza gidebilir. Sivil polis olunca her gün tıraş olmayacaksınız, monoton bir hayatınız olmayacak, sokakta halk arasında yaşamınıza devam edeceksiniz. Yani şubede dört duvar arasında durmak yerine sürekli gezici olacaksınız. Peki, Sivil Polis Nasıl Olunur?

Polis olmak isteyen pek çok kişi tarafından sivil polis nasıl olunur? sorusu sorulmaktadır. Şunu unutmayın ki sivil polis olabilmeniz için lisans ya da lisansüstü eğitim aldıktan sonra polislik sınavını kazanmanız gerekiyor. Yani polislik sınavını kazandıktan sonra sivil polis olabilirsiniz.

Sivil Polis Olma Şartları

Sivil Polis olabilmeniz için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Burada asıl şey emniyet teşkilatı bünyesinde polis olmaktır. Polis okulunu bitiren, farklı birimlerde çalışma gösteren polis memurları atama sürecine girerler. Yani sivil polis olmanız için herhangi bir okula veya kursa tabi tutulmayacaksınız.

Sivil Polis Maaşları 2021

Sivil Polislerin maaşları elbette farklılık göstermektedir. Görev alınan şehre, memuriyet derecesine ve çalışma birimlerine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca, sivil polis ile üniformalı polis maaşları arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Yani, yeni göreve başlayan sivil polis maaşı 6000 TL ile 6500 TL arasında maaş almaktadır.

Sivil Polis Maaşları 2021 hakkında sizin de söylemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bize ulaşarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu