İş Bilgileri

Yunus Polis Maaşları 2021

Yunus Polis Maaşları 2021 yılında her meslek gibi farklılık göstermektedir. Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışma gösteren Yunus polisleri, dünyada ilk kez 1993 yılında İstanbul’da uygulanan Motosikletli Motor Timleri, tüm yabancı birimler tarafından örnek gösterilmektedir. Peki, Yunus Polisi Nasıl Olunur?

Yunus Polisi Nasıl Olunur?

Yunus Polisi olmak için öncelikle polis olunması gerekir. Bu şartlar polis olmak için bir numaralı kural olarak bilinir. Ancak polis olduktan sonra yunus Polisi olabilirsiniz. Genellikle yunus polisleri, Polis Akademisi Mezunları ve PMYO mezunları arasından seçilmektedir. Gönüllü olmak ve 28 yaş sınırı en önemli kriterler arasında bulunmaktadır.

Yunus Polisi Olma Şartları Nelerdir?

  • Gönüllü ve istekli olmak,
  • Amir hariç 28 yaşını doldurmamış olmak,
  • Bayanlar için 170 boyunda, erkekler için 175 boyunda olmak,
  • Sağlık açısından yunus polisi olmasını engelleyecek bir durumu olmaması,
  • Adayların atik ve sportif bir yapıda bulunması gerekir.

Yunus Polis Maaşları 2021

Yunus Polis maaşları 4200 TL ile 4500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu maaş elbette primler ve mesailerle beraber 4800 TL’ye çıkmaktadır. Fakat terör tehdidi olan yerlerde maaşlar, primlerin yükselmesi sebebiyle duruma göre artış gösterir. Yukarıdaki şartları eğer karşılıyorsanız yunus polisi olmak için de istekliyseniz sizleri yunus polisi olmaya davet edebiliriz. Sürekli motor üzerinde olan bu birim tehlikeli görevlerde ve tehlikeli anlarda bulunabilirler.

Sizde yunus polisi hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorum kısmından bize ulaşarak bildirebilirsiniz.

Diğer Polis Maaşları: Polis Maaşları 2021, Sivil Polis Maaşları 2021

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu