İşçi AlımıBelediye Personel AlımıKamu Personel Alımı

Belediyeler KPSS’li KPSS’siz İlkokul Mezunu 8 İşçi Alımı Yapacak!

Belediyeler KPSS'li KPSS'siz İlkokul Mezunu 8 İşçi Alımı Yapacak!
Belediyeler KPSS’li KPSS’siz İlkokul Mezunu 8 İşçi Alımı Yapacak!

Belediyeler KPSS’li KPSS’siz İlkokul Mezunu 8 İşçi Alımı

İŞKUR e şube üzerinden kamu ve özel sektör her geçen gün yeni iş ilanları yayımlanmaya devam ederken ,belediyeler de ihtiyaçları doğrultusunda İŞKUR üzerinden işçi alımlarına devam ediyor. Son olarak İŞKUR e-şube üzerinden Bolu Dörtdivan belediyesi 3 işçi, Şanlıurfa belediyesi ise 5 işçi alımı için toplamda 8 işçi alımı için ilan yayınladı.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden veya Alo 170 hattı üzerinden 16-22 Kasım 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Adaylar İŞKUR E-şube üzerinden giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan İş Arayan bölümünde Açık İş ilanları menüsüne tıklayacaklar. Arama sayfasında meslek bölümüne “Beden İşçisi” , İş Yeri türü “Kamu” yazıp arattıktan sonra güncel iş ilanları yayınlanacak. Adaylar bu işlem sonrasında listelenen ilanlardan uygun olan ilana (Dördivanbelediyesi yada Şanlıurfa belediyesi) başvurabilecekler.

Başvuru şartları neler ? 

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

7- Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen aynı işyerinin birden fazla talebi olması halinde bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

8- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyurumuz ve ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

9- İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.

10- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik, Yaşlılık veya Malullük aylığı almaması gerekmektedir.

11- Başvuru yapacak olan adayların başvuru yaptıkları İl sınırları içinde ikamet ediyor olması.

12- En az ilkokul mezunu olma şartı gerekiyor.

KPSS şartı bulunuyor mu ?

Şanlıurfa belediyesine işçi alım ilanı için KPSS şartı istenmezken, Bolu Dörtdivan belediyesi işçi alım ilanında ise KPSS baraj puanı olarak  60 puan istenmektedir.

Kura işlemleri 

Başvuru şartlarını sağlayan ve başvurusu onaylanan adaylar içinde kontenjanın 4 katı aday kura çekimiyle belirlenecek ve bu adaylar her iki belediyeninde internet sitesinde ilan edilip, mülakat için görüşmeye çağrılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu