İşçi AlımıPersonel Alımı

En Az 33 Bin TL Maaşla Çalışmak İster Misiniz?

Geçen yıl sonunda alınan kararla beraber iş arayan vatandaşların yüzü bir nebze de olsa güldü. İsviçre, 2020 yılı içerisinde gerek Avrupa Birliği Üye Ülkeleri gerek ise Avrupa Birliği Üyesi olmayan ülkelerden toplamda 8500 işçi alımı yapacağı duyuruldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle işçi alımı ertelenmişti. Ertelenen işçi alımının kısa süre içerisinde yeniden yayınlanması beklenmektedir.

Dünyanın en yüksek asgari ücretine sahip olan İsviçre, Google üzerinde aranan en çok kelimelerden biri olmuş durumda. İsviçre’de çalışmak isteyen kişiler tarafından İsviçre’ye işçi alımı yapılacak mı? İsviçre’ye Nasıl Giderim? İsviçre’nin dili nedir? gibi sorular araştırılmaya başlanmıştır.

İsviçre İşçi Alımı İçin…

İsviçre bünyesinde çalışma göstermek için öncelikle pasaport sahibi olmanız ve gideceğiniz ülke için de vize almanız gerekir. Vize alırken zorlanmamak için çalışma üzerine almanız gerekmektedir.

İsviçre’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Dünyanın en yüksek asgari ücretine sahip olan İsviçre’de asgari ücret artış gösterdi. İsviçre’de asgari ücret:

Saatlik 23 İsviçre Frangı (193 TL)
Aylık 4086 İsviçre Frangı (34 bin 385 TL)

İsviçre’nin Dili ve Dini

İsviçre, çok göç alan bir ülke olduğundan ötürü farklı farklı diller konuşulmaktadır. En çok konuşulan diller, Almanca, Romanca, İtalya ve Fransızca olmuştur.

İsviçre hükumeti tarafından belirlenmiş resmi bir din olmasa dahi, hristiyan nüfusun çoğunlukta olduğu İsviçre’de Katolik Kilisesi ve Protestan Kilisesi bulunmaktadır. Nüfusun büyük bir kısmı Katolik olsa da Ortodokslar da %25’lik bie kısmı oluşturmaktadır.

8500 İşçi Alımı Yapılacak!

2019 yılının ardından açıklama yapmış olan İsviçre, 2020 yılında Avrupa Birliği Ülkesi olmayan ülkelerden de 8 Bin 500 işçi alımı yapacağı duyurulmuştu. Fakat yılın ilk aylarından itibaren Avrupa’da ve tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış olan koronavirüs salgını sebebiyle işçi alımı yapılmamıştı. Ertelenen işçi alımının bugünlerde yapılacağını düşünüyoruz. Yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

10 Yorum

  1. Mrh isviçre ye nasıl iş başvurusu yapabiliriz aranılan işçilerin meslekleri nelerdir

    1. Once ordan bir tanıdık tarafından çagrılmanız davetiye lazım en kolayı bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu