İşçi AlımıKamu Personel Alımı

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımladı!

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Sürekli İşçi Alım İlanı

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere Sürekli işçi alımı yapılacağına değinildi. Başvuru yapacak adaylar arasından seçimin kurayla yapılacak olduğuna değinilirken, başvuruların www.esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacağı bildirildi.

Hangi Kadrolarda Sürekli İşçi Alımı Yapılacak? 

İstanbul Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere Hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir? 

1 – Türk vatandaşı olmak.

2 – 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

3 – İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak.

4 – Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5 – Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

6 – Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

7 – Talep şartlarını taşımadığı sonradan tespit edilen adayların başvuruları alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun reddedilecektir.

8 – Göreve başlayacak personellerin görevini yapmasına Hastane Hizmetlisi (Hasta, Yaşlı Bakımı ve Temizliği Hizmetleri) için: Üniversitemiz hastanelerindeki hastaların taşınmasına, pozisyon verilmesine, temizliği ile basit bakımı ile hasta numunelerinin taşınmasına, dağıtılmasına ve arşivlenmesine yönelik hizmetler ile benzeri nitelikteki diğer hizmetlere ilişkin işler) engel sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

9 – Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe eklenen geçici madde 6’ya göre ” Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı doğrudan kura çekimi ile belirler denildiğinden noter kurasında isminin çıkması.

10 – Haftalık 45 saati aşmayacak şekilde ilgili birim yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

11 – Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

Atanmaya Hak Kazanan Kişilerden İstenen Belgeler 

1. Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

2. 6 Adet Vesikalık fotoğraf.

3. Adli Sicil ve Arşiv Kaydı Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet sistemi üzerinden evrak teslim tarihinden en fazla bir ay önce alınmış olmalıdır.)

4. Sağlık Raporu,

5. SGK’dan Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı Tespit Belgesi (Barkodlu olarak e-devlet üzerinden alınabilir) (Herhangi bir Sosyal Güvenlik kaydı olmayanlarda kayıt sorgulamasını barkodlu boş sayfa olarak temin etmeleri gerekmektedir)

6. Erkek adaylar için Askerlik durum belgesi (BARKODLU e-devlet çıktısı kabul edilir.)

7. Diploma/Mezuniyet Belgesi aslı ve fotokopisi (BARKODLU e-devlet çıktısı kabul edilir.)

Kura Çekimi Ne Zaman Yapılacak? 

Başvurular İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapıldıktan sonra kura çekimine katılanların listesi 12 Kasım 2020 tarihinde www.personel.istanbul.edu.tr internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır. Noter huzurunda kura çekimi ise 18 Kasım 2020 günü saat 11.00 da e İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonu 34116 Beyazıt Fatih-İSTANBUL adresinde yapılacaktır.

İlanla İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu