İşçi Alımı

MEB 10 Bin TYP Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

MEB 10 Bin TYP Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
MEB 10 Bin TYP Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

MEB 10 Bin TYP Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

MEB 2022 2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte bünyesinde bulunan okullarda Temizlik Personeli olarak görevlendirmek üzere TYP kapsamında personel alımı yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı 12 Eylül 2022 tarihinde okullarda yeni eğitim öğretim yılının başlayacağını duyurmasından sonra binlerce vatandaş okulların başlamasıyla birlikte MEB bünyesine alınacak olan 10 bin TYP personeli alımı başvurularının ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı.

MEB 10 Bin TYP Personeli Alımı Başvurularını okulların açılmasından kısa bir süre önce İŞKUR üzerinden başlaması bekleniyor. Daha önce ki TYP alımlarında olduğu gibi  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda Temizlik Personeli olarak görevlendirilecek 10 Bin TYP personeli alımı için süreç İŞKUR üzerinden yürütülecek. Başvuru yapacak adaylardan herhangi bir türde KPSS puan şartı aranmazken, adayların okuryazar olmaları başvuru yapmaları için yeterli olacak.

MEB 10 bin TYP personeli alımı ise başvuru yapan adaylar arasında Kura çekilerek yapılacaktır.

MEB bünyesinde TYP Personeli olarak çalışmak isteyen vatandaşlar İŞKUR TYP ekranı üzerinden kendi kimlik numara ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra  karşılarına gelen ekranda Uygulama Alanı kısmında MEB Bakım Onarım ve Temizlik alanını işaretledikten sonra başvuru yapmak istediği ili seçip ara butonuna tıklayınca listelenen ilanlardan istediklerine başvuru yapabilecekler. Adayların başvuru yaptıkları ilin sınırları içerisinde ikamet etmeleri şartı bulunuyor.

Başvuru adresi : https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

MEB TYP personeli olarak okullarda görevlendirilen kişilere 2022 yılı Eylül ayı itibariyle resmi asgari ücret yani  5 bin 500 TL maaş ödemesi yapılacak.

MEB 10 Bin TYP Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler ?

  • – Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • – 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • – Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • – Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
  • – Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması

*MEB 10 Bin TYP Personeli Alımı için resmi duyuru henüz yayımlanmadı. İŞKUR TYP ekranı üzerinden duyuruların yayımlanmasıyla birlikte siz değerli okuyucularımız ile oisbuis.com üzerinden paylaşılacaktır. Sitemizi ve mobil uygulamamızı takip ediniz.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu