İşçi AlımıKamu Personel Alımı

MEB 10 Bin TYP Temizlik Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?

MEB 10 Bin TYP Temizlik Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?
MEB 10 Bin TYP Temizlik Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?

MEB 10 Bin TYP Temizlik Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?

TYP kapsamında iş bekleyen binlerce İŞKUR kayıtlısı vatandaş için müjdeli haber geçtiğimiz aylarda gelmişti. MEB TYP kapsamında okullarda 2. dönem 10 bin personel alımı yapacağını duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in bu müjdesi sonrasında TYP için başvuru yapan vatandaşlar heyecan içinde beklemeye başladı. Peki MEB 10 Bin TYP Temizlik Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman yapılacak ?

MEB TYP Başvuru Süreci Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer okullarda görevlendirmek üzere alım yapacakları 10 bin TYP’li personelin 2021 2022 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi itibariyle görevlendirileceğini açıkladı.

10 Bin TYP Temizlik Personeli İkinci Dönem Görevlendirilecek

Bakan Özer’in açıklamaları doğrultusunda okullara alınacak 10 bin TYP temizlik personeli okulların ikinci dönemi başladığı gün , yani 7 Şubat 2022 tarihinde görevlerine başlayabilecekler. Bu takvim doğrultusunda TYP personelinin İŞKUR üzerinden alımı yapılacak.  Bu sebeple başvuruların  Ocak ayının ikinci yarısı yapılması bekleniyor. Resmi olarak MEB 10 Bin TYP Alımı ile ilgili olarak süreç takvimi açıklandığı anda detaylar sitemizde olacaktır.

MEB 10 Bin TYP Temizlik Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

Bilindiği gibi İŞKUR TYP personel alımları online olarak yapılıyor. Şartlar sağlayan ve işkur’a kaydı olan kişiler https://esube.iskur.gov.tr/ adresinde Toplum Yararına Programlar (TYP) modülüne giriş yaptıktan sonra, karşılarına gelen ekranda Uygulama Alanı kısmında MEB Bakım Onarım ve Temizlik alanını işaretledikten sonra başvuru yapmak istediği ili seçip ara butonuna tıklayınca listelenen ilanlardan istediklerine başvuru yapabilecekler.

İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı başvuru şartları neler ?

– Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

– Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

– Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması

Okullarda görev alacak TYP çalışanlarına ne kadar maaş ödenecek?

İŞKUR aracılığıyla alımı yapılacak 10 bin TYP çalışanlarına aylık olarak asgari ücret ödenecek. 2022 asgari ücret tutarı ise 4,250 TL olarak belirlendi.

 

*MEB 10 Bin TYP Temizlik Personeli Alımı için resmi duyuru yayımlandığı an detayları OİSBUİS.com’da bulabilirsiniz. Sitemizi ve mobil uygulamamızı takip ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu