İşçi Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu üzerinden sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak? 

6 Kadın, 3 erkek temizlik görevlisi ,

2 kadın, 6 erkek güvenlik görevlisi,

3 erkek Bakım onarım hizmetleri görevlisi alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir? 

Genel Başvuru Şartları 

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.
3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
4. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.
5. Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel (ruhsal ve fiziksel) sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır.
(atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
6. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 9.maddesinde “Talebin ilanından itibaren, adaylara (…)(1) beş günlük başvuru
süresi tanınır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. (Ek cümle: 3/4/2015- 2015/7525 K.; Değişik üçüncü cümle: 24/4/2017-2017/10092 K.)
7. Başvuran adaylar Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde diğer çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.
8. 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.
9. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, muaf olmak veya tecilli olmak)

Özel Şartlar

Temizlik Görevlisi 

1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) olmaması
ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak
2. Lise ve dengi okul mezunu olmak.
3. Erkek Temizlik Personeli sayısı Rektörlük ve bağlı eğitim binaları arasında ağır yük ve ekipman gerektiren işler dikkate alınarak hesaplanmıştır.
4. Bayan Temizlik Personeli sayısı yeni açılacak olan hasta ve rehabilitasyon bakım merkezi bayan katındaki temizlik işerinde çalıştırılmak üzere hesaplanmıştır.

Güvenlik Görevlisi

1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) olmaması
ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak
2. 5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak,
3. Lise ve dengi okul mezunu olmak.
4. Kadın adaylarda en az 163 cm boyunda olmak, Erkek adaylarda en az 175 cm boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla, 15’den az olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.)
5. (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Bakım Onarım Personeli

1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve Fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık
sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak
2. Başvuru yapılacak ilgili meslek kolu için, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika ve meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak,
3. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Teknisyeni : En az 2 yıl asansör bakım-onarım alanında mesleki tecrübe sahibi olmak ve belgelendirmek. (En Az 2 Yıl Hizmetinin Bulunduğunu SGK Hizmet Dökümü İle Belgelemek veya Bonservis belgesi ile beyan etmek)
4. Tesisat Teknolojisi Teknisyeni: En az 2 yıl Tesisat bakım-onarım alanında mesleki tecrübe sahibi olmak ve belgelendirmek. (En Az 2 Yıl Hizmetinin Bulunduğunu SGK Hizmet Dökümü İle Belgelemek veya Bonservis belgesi ile beyan etmek)
5. İklimlendirme Teknisyeni : En az 2 yıl klima bakım-onarım alanında mesleki tecrübe sahibi olmak ve belgelendirmek. (En Az 2 Yıl Hizmetinin Bulunduğunu SGK Hizmet Dökümü İle Belgelemek veya Bonservis belgesi ile beyan etmek)

Başvuru

Başvurular İŞKUR Üzerinden yapılacak olup seçimler noter ve sözlü sınav ile yapılacaktır.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu