Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

1500 ASDEP Alımı Başvuruları Başladı! Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

1500 ASDEP Alımı Başvuruları Başladı! Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!
1500 ASDEP Alımı Başvuruları Başladı! Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı!

1500 ASDEP Alımı Başvuruları Başladı! Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı!

Ocak ayı itibariyle personel alım ilanı veren Bakanlıklardan biriside Aile Bakanlığı oldu.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı duyuru ile birlikte 1.500’ü ASDEP toplamda 4.175 memur alımı yapacağını duyurmuştu.

Başvuru süreci başladı

Resmi gazete’de yayımlanan alım ilanı duyurusu sonrasında, heyecan içinde bekleyen adaylar için başvuru süreci bugün itibariyle (10 Ocak 2022) başladı. Alım ilanında belirtilen şartları taşıyan adaylara diledikleri pozisyona başvurmaları için, 20 Ocak 2022 tarihine kadar süre verildi.

Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı açıldı

Adaylar 1.500’ü ASDEP toplamda 4.175 memur alımı için başvurularını bugünden itibaren,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresine giriş yaparak ulaşacakları başvuru ekranı üzerinden yapabilecekler.

Başvuru ekranı : https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim?islem=ilan

Başvuru sırasında hazır bulunması gereken belgeler ;

a) Bir adet vesikalık fotoğraf
b) Talep/başvuru formu, (Sözlü sınava katılacak adayın Talep/Başvuru formunun çıktısı ıslak imzalı bir şekilde sözlü sınav günü yanlarında getirmeleri gerekmektedir.)
c) Adres bildirimi, sağlık durumları, adli sicil ve askerlik durumlarına ilişkin beyanları.

Adaylar sözlü sınava KPSS P3 puan türüne göre davet edilecek

Resmi gazete’de yayımlanan alım ilanı göre pozisyonlara başvuru yapan adaylardan KPSS P3  puan türünde en az 60 puan almaları şartı aranıyor.Alımlar kurum tarafından yapılacak sözlü sınav olacak ve sözlü sınav Ankara’da yapılacak.

Kadro dağılımı ;

1500 ASDEP Alımı Başvuruları Başladı! Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! 1500 ASDEP Alımı Başvuruları Başladı! Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! 1500 ASDEP Alımı Başvuruları Başladı! Aile Bakanlığı 4 Bin 175 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

*İlan edilen pozisyonlar için adaylardan istenen özel şartları ve detaylar incelemek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin.

Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı (1.500 ASDEP Alımı Kılavuzu) için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu